Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

Olet tässä: AutosuunnistusTilastotTilastotMaratontilastotSM-Mitalistit 1953-2015

SM-Mitalistit 1953-2015

SM KULTA HOPEA PRONSSI

Vuosi

Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
2015

Ojanperä Jari

NaSU
Rousku Riku NaSU
Koivisto Jari FoSUA
Koivisto Toni FoSUA
Karppinen Anssi TCOF Saarinen Timo KangUA
2014

Lundahl
Veli-Matti

AAU
Bitter Riku RiiUA
Jari Koivisto FoSUA
Toni Koivisto FoSUA
Tomi Viitala KiikoisAS
Juha Heikkilä VaToSUA
2013 Karppinen Anssi TCoF
Saarinen Timo KangUA
Ojanperä Jari NaSU
Rousku Riku NaSU
Laine Jarno AAU
Virtanen Pekka LamUA
2012 Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA Viljanen Jukka LapUA Viljanen Jaakko LapUA Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2011 Lundahl Veli-Matti AAU Bitter Riku RiiUA Hangasmaa Teemu LapUA Pajala Lasse LapUA Vennola Raimo PSAS Kulmala Jari KangUA
2010 Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK Ojanperä Jari NaSU Rousku Riku NaSU Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2009 Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK Sjöberg Rolf LohUA Mamia Kari LohUA Lundahl Veli-Matti AAU Riku Bitter Riku RiiUA
2008 Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2007 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU Hangasmaa Teemu LapUA Pajala Lasse LapUA
2006 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU Sjöberg Rolf LohUA Mamia Kari LohUA
2005 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU
2004 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU
2003 Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Heikkilä Reijo UFAK Rousku Iiro UFAK
2002 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Yliniemi Esa FoSUA Lindqvist Petri KouAUK
2001 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Lundahl Veli-Matti HAUK Bitter Riku RiiUA Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK
2000 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Lundahl Veli-Matti HAUK Bitter Riku RiiUA Yliniemi Esa Mittis Lindqvist Petri KouAUK
1999 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku NaSU Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK
1998 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA
1997 Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA
1996 Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS
1995 Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST
1994 Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS
1993 Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST Ilomäki Esa KorUA Vuorinen Jari KorUA
1992 Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS Lahtinen Seppo JSAST Lindqvist Petri JSAST Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA
1991 Kähäri Juha TUA Bitter Riku RiiUA Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS-Team Lahtinen Seppo JSAST Lindqvist Petri JSAST
1990 Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis Karukka Rauno TamUA Saarinen Jouko PirAS Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK
1989 Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1988 Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1987 Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis Varis Pentti ImUA Laakso Erkki ImUA Lamberg Tapio JSAST Lamberg Hannu JSAST
1986 Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS Lamberg Tapio JSAST Lamberg Hannu JSAST Jalkanen Jarmo JSAST Ramstedt Jorma JSAST
1985 Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS Paalama Juhani TerUA Kerkola Pekka Tandem Team Karukka Rauno TamUA Saarinen Jouko TamUA
1984 Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS Paalama Juhani TerUA Kerkola Pekka Tandem Team Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1983 Varis Pentti ImUA Laakso Erkki LprUA Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HSTT Niskanen Kauko JAS Salonen Jarmo NuUA
1982 Kaipainen Pekka HSTT Jouhki Tapio HSTT Nurmi Jorma TiUA Tyrväinen Heikki JAS-Team
Laanola Matti LopUA Vuorinen Rauno TerUA
1981 Saarinen Jouko LopUA Kivimaa Antti TiUA Hokkanen Hannu TUA Kerkola Pekka Tandem Team Jaakkola Antero Poppoo Team Ingman Ismo TUA
1980 Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA Nurmi Jorma RiiUA Tyrväinen Heikki AL-Team Winberg Oma RiiUA Kerkola Pekka Tandem Team
1979 Nurmi Jorma RiiUA Tyrväinen Heikki AL-Team Vihavainen Pertti TiUA Leikola Eero LohUA Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NurUA
1978 Vihavainen Pertti TiUA Leikola Eero LohUA Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NurUA Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA
1977 Lantta Taisto ValUA Niemi Pekka KouAUK Malinen Teuvo JoeUA Kivimaa Antti JoeUA Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero TikUA
1976 Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero LohUA Kolhonen Taisto ValUA Riikonen Paavo ValUA Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NuUA
1975 Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero LohUA Lappalainen Taisto LohUA Salonen Jarmo NurUA Paalama Juhani NurUA Tyrväinen Heikki AL-Team
1974 Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA Vihavainen Pertti Leikola Eero Lehtinen Pekka TamUA Kivimaa Antti
1973 Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero TikUA Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA Lappalainen Taisto M-Team Hyyti Seppo M-Team
1972 Vihavainen Pertti Keskitalo Pekka Kolhonen Taisto Riikonen Paavo Lappalainen Taisto Virtanen Risto
1971 Lappalainen Taisto Kivimaa Antti Helenius Taisto Virtanen Risto Vihavainen Pertti Salonen Jarmo
1970 Kivimaa Kari Kivimaa Antti Vihavainen Pertti Keskitalo Pekka Lappalainen Taisto Virtanen Risto
1969 Vihavainen Pertti Keskitalo Pekka Huusari Aarre InkUA Soini Juhani InkUA Jalonen Martti InkUA Saksman Olli InkUA
1968 Kouki Heikki Vesanen Pertti Wilkman Pentti InkUA Saksman Olli InkUA Frank Risto Hyyti Seppo
1967 Syrjälä Erkki Keskitalo Pekka Kouki Heikki Vesanen Pertti Partanen Esko Ahonen Mauno
1966 Syrjälä Erkki Keskitalo Pekka Huusari Aarre InkUA Soini Juhani InkUA Leinonen Pertti Jaakkola Eero
1965 Kouki Heikki Vesanen Pertti Ljungberg Eero Korhonen Tauno Vaaramaa Artto InkUA Saksman Olli InkUA
1964 Kouki Heikki Keskitalo Pekka Salminen Arto Vesanen Pertti Vuorio Yrjö Haapalinna Jarmo
1963 Vuori Tuure Petroff Boris Hilden Kurt Hellsten Erkki Ora Severi Ora Sulo
1962 Suntio Jorma Moll Pertti Ring Helge Laakso Mauri Mäkinen Martti Kerkola Lauri
1961 Vuori Tuure Petroff Boris Nysten Olof Lindperg Aulis Heino Tapio Hurme Lauri
1960 Heino Tapio Hurme Lauri Laine Yrjö Nykyri Pekka Hirvonen Eero Honkanen Tauno
1959 Ruuskanen Asko Väinölä Esko Vuori Tuure Petroff Boris Heino Tapio Hurme Lauri
1958 Loukimo Eero Laakso Mauri
1957 Heino Jorma Ruuskanen Asko
1956 Helpiö Reijo Väinölä Esko
1955 Matinkari Heikki Manninen Salomon
1954 Elo Eino Nuortila Kai
1953 Elo Eino Kivinen Ensio
Naisten SM KULTA HOPEA PRONSSI

 Vuosi

Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
1994 McNiven Ulla Has-Talli Sihvo Leena MikUA Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA Viitanen Seija LamUA Välilä Päivi LamUA
1993 Ranne Minna LaihUA Sihvo Leena MikUA Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1992 Tammi Pirjo LaihUA Norrgård Leena KauhUA Järvinen Arja PetUA Tonteri Outi JSAST Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1991 Ranne Minna LaihUA Sihvo Leena MikUA Harmonen Helena RisUA Heikura Aura RisUA Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1990 Soila Maaria MikUA Sihvo Leena MikUA Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA Harmonen Helena RisUA Heikura Aura RisUA

Hallitsevat AS-mestarit

NEZ: Tomi Viitala (KiikoisAS) - Juha Heikkilä (VaToSUA)
SM: Jari Ojanperä (NaSU) - Riku Rousku (NaSU)
Cup: Vihtori Syynimaa (AL-Härmä) - Jani Leppäniemi (VetUA)

Free business joomla templates