Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

B-CUP   KULTA   HOPEA  

PRONSSI

Vuosi   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
2019   Vuorinen Anssi TCOF Pusa Hannu TCOF   Tuomala Anton JSAST Tuomala Ari JSAST   Lindgren Ringo KvanUA Malkakorpi Arto AL-Härmä
2018   Heino Anita HyUA Winberg Pasi HyUA   Vainikainen Kaarlo SBR Vainikainen Jyrki SBR   Mattson Aleksi KangUA Kallio Mikko KangUA
2017   Oksman Henri VMF Nousiainen Antti LahUA   Kannisto Markku KySUA Sinkkonen Juha KySUA   Juntunen Teemu LapUA Viljanen Juho LapUA
2016   Erämaja Matti AL-HKI Fyhr Einari AnkUA   Kannisto Markku KySUA Sinkkonen Juha KySUA   Juntunen Teemu LapUA Viljanen Juho LapUA
2015   Syynimaa Vihtori AL-Härmä Leppäniemi Jani VetUA   Juntunen Teemu LapUA Viljanen Niko LapUA   Valtaala Jari AlavUA Nousiainen Antti LahUA
2014   Orava Esa LopUA Orava Joni LopUA   Erämaja Matti AL-HKI Fyhr Einari AnkUA   Juntunen Teemu LapUA Vijanen Niko LapUA
2013   Alakoskela Mika LapUA Lehtiniemi Esko KurUA   Kekkonen Pasi UFAK Muttilainen Matti UFAK   Syynimaa Vihtori AL-Härmä Leppäniemi Jani VetUA
2012   Halme Hannu FoSUA Halme Joni FoSUA   Alakoskela Mika LapUA Lehtiniemi Esko KurUA   Orava Esa LopUA Orava Joni LopUA
2011   Karppinen Anssi TCOF Saarinen Timo KangUA   Korpiaho Tuomas AAU Mäenpää Miikka AAU   Ekola Ilpo AL-Härmä Ekola Sami AL-Härmä
2010   Siikonen Janne HyUA Virtanen Teemu SaloUA   Orava Esa LopUA Orava Joni LopUA   Ekola Ilpo AL-Härmä Ekola Sami AL-Härmä
2009   Koski Jussi TCOF Koski Eero LaihUA   Innala Markku TAUK Komeri Heikki TAUK   Lindgren Ringo KvanUA Hakola Marko LapUA
2008   Viljanen Jukka LapUA Viljanen Jaakko LapUA   Kurunsaari Reijo LapUA Välkkilä Markku LapUA   Heikkilä Timo LaihUA Heikkilä Mikko LaihUA
2007   Ristikangas Esko LapUA Ristikangas Juha  LapUA   Huovinen Henry  VääUA Kiikkilä Mika VääUA   Lahtinen Mika  AL-Lohja  Kujala Jyrki  LohUA
2006   Kurunsaari Reijo LapUA Välkkilä Markku LapUA   Salonpää Risto EPUA Minni Jarkko EPUA   Mether Åke HyvUA Fröblöm Jari HyvUA
2005   Taponen Arto FoSUA Koivisto Toni FoSUA   Puhakka Jaana AL-Oulu Kinnunen Matti AL-Oulu   Kulmala Juha KiikoisAS Välkkilä Markku LapUA
2004   Lahti Pentti TAUK Paulin Kari TAUK   Minni Reijo EPUA Minni Jarkko EPUA   Luotonen Jukka AAU Karppinen Anssi AAU
2003   Kulmala Juha KiikoisAS Niemi Jukka KiikoisAS   Jalava Markku LopUA Alanko Antti LopUA   Lahti Pertti TAUK Paulin Kari TAUK
2002   Parto Jari KiikoisAS Niemi Jukka KiikoisAS   Tuokko Esa MynUA Jalonen Rauli NaSU   Häkli Risto KAS Korhonen Ari KAS
2001   Hangasmaa Teemu LapUA Pajala Lasse LapUA   Tuokko Esa MynUA Jalonen Rauli NaSU   Gustafsson Aimo FoSUA Koivisto Jari FoSUA
2000   Häkli Risto KAS Korhonen Ari KAS   Levomäki Juha PunMK Suonpää Teuvo PunMK/UA   Innala Markku TAUK Komeri Heikki TAUK
1999   Rosendahl Hannu LaihUA Ketola Ari LaihUA   Viitala Tomi KortesjUA Heikkilä Juha KortesjUA   Lahti Pertti TAUK Paulin Kari TAUK
1998   Viitala Tomi KortesjUA Heikkilä Juha KortesjUA   Talvio Teppo LohUA Lahtinen Jukka AL-Lohja   Virtanen Vesa KiikoisAS Uotila Ari KiikoisAS
1997   Ei ajettu                          
1996   Ei ajettu                          
1995   Ei ajettu                          
1994   Lehtonen Ari TerUA Ojanen Petri TerUA   Peltonen Petri EspUA Typpi Kari EspUA   Willner Jari JSAST Manninen Timo JSAST
1993   Puupponen Ilpo LMM Valkonen Risto LMM   Parviainen Hannu HyrUA Lindberg Tatu HyrUA   Simonen Ari K-KUA Martiskin Marko K-KUA
1992   Venäläinen Raimo KouAUK Tynys Arto KouAUK   Marttila Viljo HMM Heino Jari HMM   Herranen Pekka NaSU Lahdenranta Jari NaSU
1991   Torvinen Jorma ImUA Salonen Jari ImUA   Saloniemi Jyrki JSAST Keskinen Leena JSAST   Hirvonen Seppo SLUA Kupiainen Kari SLUA
1990   Saarinen Hannu LohUA Juselius Hannu LohUA   Majala Raimo PSAS Leinonen Pentti PSAS   Jantunen Heikki LprUA Heikura Aura RisUA
1989   Hakkarainen Asko NilUA Hartikainen Pasi NilUA   Rissanen Pekka KAS Parviainen Saku NilUA   Koskinen Timo PaiUA Kannisto Kari PaiUA
1988   Luoma Timo LaihUA Similä Esa LaihUA   Suomela Kari LapUA Yli-Kaatiala Ari LapUA   Miettinen Pasi Bufak Kauno Ari Bufak
1987   Kähäri Juha TUA Rousku Riku TUA   Heinonen Kari TAUK Paulin Kari TAUK   Penttinen Pekka JSAST Lindqvist Petri JSAST
1986   Mörönen Isto AL-Ähtäri Mörönen Immo AL-Ähtäri   Nousiainen Harri SLUA Nousiainen Jaakko SLUA   Nurmi Timo HyvUA Itäkodes Jari HyvUA
1985   Piikki Ari ImUA Saajanlehto Pasi ImUA   Mäkinen Kari PetUA Laitinen Reijo AL-AKU   Hietala Jorma JoeUA Väyrynen Esko JoeUA
1984   Vallin Osmo BUFAK Joenpolvi Asmo BUFAK   Harju Toivo AL-AKU Homanen Harri JSAST   Surokivi Tuija LprUA Surokivi Antti LprUA
1983   Heino Ilkka TAUK Yliniemi Esa TAUK   Lehmustola Pekka TiUA Tiittanen Markku TiUA   Rimpeläinen Timo KorUA Vuorinen Jari KorUA
1982   Luukkonen Seppo JoeUA Kyyrönen Heikki JämsänÄijät   Piiroinen Osmo LprUA Jauhiainen Veikko LprUA   Koskivirta Erkki Tandem Team Rahkonen Hannu Tandem Team
1981   Mustonen Hannu SIUA Kuhasalo Antti SIUA   Korvenkangas Erkki VUA Korvenkangas Unto VUA   Virta Seppo LprUA Virta Lasse LprUA
1980   Kulomaa Timo PorUA Kuokkanen Seppo PorUA   Tall Pekka TiUA Tiihonen Kalevi TiUA   Mentula Esa KouAUK Kivelä Jorma HämUA
1979   Kamila Esko VaaUA Laakso Erkki VaaUA   Toivola Erkki LopUA Hallamaa Matti LopUA   Kaasalainen Mikko HSTT Kaasalainen Matti HSTT
1978   Karppinen Raimo LapUA Pätilä Seppo LapUA   Sipilä Jussi LahUA Sipilä Alpi LahUA   Haapanen Antti Poppoo Team Iivonen Matti Poppoo Team
1977   Leino Jarmo TerUA Vuorinen Rauno TerUA   Ukkola Aarno LapUA Sinisalo Matti LapUA   Miettinen Kari KotUA Niemelä Keijo KotUA
1976   Lahtinen Kaarlo KorUA Aulin Leo KorUA   Kelkkanen Ilkka NuUA Keskinen Paul NuUA   Kivinen Markku JyvUA Kämäräinen Veijo JyvUA
1975   Leppänen Jukka   Pölönen Aaro                      
                               
                               
C-CUP   KULTA   HOPEA  

PRONSSI

Vuosi   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
1990   Hänninen Harri LohUA Kunttu Vesa LohUA   Torvinen Jorma ImUA Salonen Jari ImUA   Simonen Heikki K-KUA Martiskin Kimmo K-KUA
1989   Simonen Ari K-KUA Martiskin Marko K-KUA   Matiskainen Heikki RiiUA Matiskainen Merja RiiUA   Paukku Esko NokUA Sato Antti PirAS
1988   Hakkarainen Asko KoiSavUA Hartikainen Pasi KoiSavUA   Viljanen Jukka LapUA Viljanen Mika LapUA   Huovinen Henry VääUA Kiikkilä Mika VääUA
1987   Rantti Tapio BUFAK Horn Lars BUFAK   Helminen Seppo HmlUA Piharinne Kai HmlUA   Rutanen Martti JoeUA Piiroinen Heikki JoeUA
1986   Luoma Timo LaihUA Similä Esa LaihUA   Palonen Jukka TerUA Karjakoski Kimmo TerUA   Sinivuori Ilkka TerUA Ojanen Petri TerUA
1985   Malmi Ari KotkaUA Taavitsainen Pekka KotkaUA   Laitinen Raimo LprUA Niemi Harri LprUA   Kauria Juha MikUA Kauria Kari MikUA
1984   Valkonen Markku HankUA Hänninen Jukka HankUA   Kangas Markku VUA Tammiaro Kari VUA   Vehkakoski Jarmo UFAK Åstrand Peter UFAK
1983   Tuusa Jyrki HmlUA Sillankorva Kai HmlUA   Viita Veikko LohUA Virtanen Hannu LohUA   Yrjölä Pekka KouAUK Hämäläinen Raimo KouAUK
1982   Pajuniemi Kari KAUKO Hilvenius Tapani KAUKO   Juntunen Olavi HSTT Salusjärvi Heikki HSTT   Lampinen Harri PetUA Neijonen Seppo PetUA
1981   Packalen Keijo TAUK as-team Yliniemi Esa TAUK as-team   Vallin Osmo BUFAK Joenpolvi Asmo BUFAK   Haakana Antero AL-Ähtäri Jääskeläinen Matti AL-Ähtäri
1980   Johansson Tom BUFAK Westermark Krister BUFAK   Taskinen Eero I-HAK Taskinen Esko I-HAK   Tamminen Ossi ImaUA Mäkelä Jukka ImaUA
1979   Pyykkö Kai TiUA Ravattinen Jarmo TiUA   Piiroinen Osmo LprUA Ahokas Juha LprUA   Mustonen Hannu SavUA Lamberg Mauno HankMO
1978   Kulomaa Timo PorUA Kuokkanen Seppo PorUA   Koskelainen Timo LapUA Lensu Kari LapUA   Kokko Jussi TikUA Tiittanen Markku TikUA
1977   Karppinen Raimo LapUA Pätilä Seppo LapUA   Parikka Keijo HeiUA Lehtinen Matti HeiUA   Laine Matti KouUA Lahtinen Markku KouUA
1976   Oksanen Matti HeiUA Pakarinen Aimo HeiUA   Jukkara Kyösti KorUA Upla Pentti KorUA   Heikkinen Teuvo KorUA Räty Pertti KorUA
1975   Husu Erkki   Pohjoisaho Pekka                      
                               
                               
D-CUP   KULTA   HOPEA  

PRONSSI

Vuosi   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
1989   Paajanen Marita ImUA Heikura Aura RistUA   Junnila Kirsi-Maria JAS Tyrväinen Anja ST-Mittis   Murtasaari Marketta JSAST Keskinen Leena JSAST
1988   Schildt Sirpa-Liisa VääUA Heikura Aura RistUA   Soila Maaria MikUA Sihvo Leena MikUA   Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Arja JAS
1987   Schildt Sirpa-Liisa VääUA Heikura Aura RistUA   Soila Maaria MikUA Sihvo Leena MikUA   Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Arja JAS
1986   Grönqvist Anna-Leena PiekUA Miettinen Paula KotkaUA   Forsberg Auli TAK Branstack-Vesanto Marianne TAK   Elomaa Katja OKO-AK Jouhki Heleena OKO-AK
1985   Oranto-Jalonen Tetti S Smile Kusnezov Lea S Smile   Forsberg Auli S Smile Branstack-Vesanto Marianne S Smile   Elomaa Katja HAS-Talli Jouhki Heleena HAS-Talli
1984   Oranto-Jalonen Tetti S Smile Kusnezov Lea S Smile   Häkkänen Marjut KotkaUA Miettinen Paula KotkaUA   Råback Maj-Britt KotkaUA Jouhki Heleena HAST
1983   Saarinen Päivi LopUA Salminen Solja TiUA   Häkkänen Marjut KotkaUA Miettinen Paula KotkaUA   Tilly Marja HSTT Jouhki Heleena HSTT
1982   Kerkola Maija Tandem Team Maalampi Ritva Tandem Team   Norrgård Leena SaaUA Kämäräinen Raina SaaUA   Tilly Marja HSTT Jouhki Heleena HSTT
1981   Saarinen Päivi LopUA Salminen Solja TUA   Kerkola Maija Tandem Team Maalampi Ritva Tandem Team   Oranto-Jalonen Tetti S Smile Kusnezov Lea S Smile
1980   Oranto-Jalonen Tetti S Smile Kusnezov Lea S Smile             Korpela Irmeli TUA Salminen Solja TUA
    Jousinen Ritva VaToSUA Maalampi Ritva Tandem Team                    
1979   Kerkola Maija Tandem Team Maalampi Ritva Tandem Team   Korpela Irmeli TUA Salminen Solja TUA   Råback Maj-Britt KotUA Parikka Hilkka KotUA
1978   Kerkola Maija TerUA Maalampi Ritva Tandem Team   Korpela Irmeli TUA Salminen Solja TUA   Råback Maj-Britt KotUA Parikka Hilkka KotUA
1977   Manninen Seija JyvUA Kämäräinen Raina JyvUA   Räsänen Hannele TUA Ohlsson Rita TUA   Råback Maj-Britt KotUA Parikka Hilkka KotUA
1976   Råback Maj-Britt KotUA Parikka Hilkka KotUA   Ingman Marjo TUA Salminen Solja TUA   Räsänen Hannele TUA Korpela Irmeli TUA
1975   Syväterä Hillevi   Öhman Ulla     Råback Maj-Britt KotUA Parikka Hilkka KotUA   Ingman Marjo TUA Salminen Solja TUA
                               
Vuosi 1979                          
S-Cup   KULTA   HOPEA  

PRONSSI

Luokka   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
C   Linden Eero Poppoo Team Hyötyläinen Kari TAUK   Koskivirta Erkki TAUK Hyötyläinen Kari TAUK          
              Fyhr Pekka KarhMK Fyhr Esko KotkaUA          
B   Sintonen Tapio Poppoo Team Vehkapuro Arto Poppoo Team   Vennola Rauno TikUA Vennola Harri TikUA   Wolsten Guy KirkUA Nevalainen Tenho KirkUA
M-A   Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero LohUA   Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA   Mäenpää Olli TikUA Kivimaa Antti TikUA

Hallitsevat AS-mestarit

NEZ: Tomi Viitala (KvanUA) - Juha Heikkilä (VaToSUA)
SM: Anssi Karppinen (TCOF) - Timo Saarinen (TCOF)
Cup: Anssi Vuorinen (TCOF) - Hannu Pusa (TCOF)

JSN Gruve is designed by JoomlaShine.com