Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

AS-sarjakilpailu 2/2020 - Ahveniston AU 4.8.2020
  E-luokka    
Sija No Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos  
1 2 Juha Metsä-Mattila Riku Ylitalo AAU Toyota Starlet 270  
2 6 Samu Juvonen Mikko Hugg VaToSUA Ford Fiesta 1683  
3 8 Jari Klen Jani Klen MikUA Subaru Justy 1971  
4 7 Sami Pajari Erik Järvinen HeiUA / LamUA Peugeot 206 2163  
5 5 Timo Tuomi Tiina Tuomi   Skoda Superb 2661  
6 3 Vesa Härkönen Vanessa Härkönen   Honda Civic 3902  
7 1 Jorma Laakso Sauli Veikkola HyUA VW Polo 4437  
  4 Marko Mäenpää* Niklas Mäenpää* AAU Toyota Starlet 1544  
  * kilpailun ulkopuolella          
Sija C-luokka
Nro Kuljettaja
Kartanlukija Seurat Auto Tulos  
1 13 Hannu Halme Aimo Gustafsson FoSUA Pösö 106 2425  
2 11 Vesa Hakola Mikael Korhonen Emsc Ford Fiesta 2955  
3 14 Kari Maunula Jarkko Laurila LopUA Fokkeri 3141  
4 15 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA FIAT 3400  
5 17 Kai Arminen Tarja Arminen LopUA Raskone Subaru 4471  
6 16 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalaine   Nissan Navara 5421  
7 12 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten   Suzuki Jimny 11177  
Sija B-luokka
Nro Kuljettaja
Kartanlukija Seurat Auto Tulos  
1 23 Aleksi Mattson Mikko Kallio KangUA Golf Country 810  
2 20 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA RAV4 844  
3 31 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA TP-Suzuki 951  
4 30 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA / PirkA RaceColt 977  
5 25 Markku Jalava Esa Orava LopUA Impreza 1086  
6 24 Jani Muhli Antti Niemelä HyUA Suzuki Vitara 1615  
7 22 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU / LopUA Toyota Rav4 1721  
8 27 Egil Sundberg Bengt Ölander UFAK Subaru 1762  
9 21 Janne Raitala Aki Raitala TAUK Toyota Starlet 1878  
10 29 Anton Tuomala Ari Tuomala JSAST RAV4 1924  
11 26 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA Nissan Micra 2001  
12 32 Mika Salo Eemi Salo RiiUA Impreza 2199  
13 28 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara THU team Audi 1.8t 2767  
Sija M-luokka
Nro Kuljettaja
Kartanlukija Seurat Auto Tulos  
1 47 Iiro Rousku Stefan Åstrand NaSU / UFAK VW Golf 192  
2 46 Jari Koivisto Toni Koivisto FoSUA Starlet 329  
3 38 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF Toyota 339  
4 45 Kari Hintikka Riku Bitter FosUA Subaru 480  
5 42 Matti Erämaja Antti Erämaja AL Hki VW Golf 515  
6 43 Jari Ojanperä Jari Kulmala NaSU / KangUA BMW 525  
7 48 Jukka Palokoski Kari Paulin TAUK Impreza 536  
8 44 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA Toyota RAV4 1103  
9 40 Anita Heino Pasi Winberg HyUA Winhaan RAV 1171  
10 41 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST / VaToSUA Mazda 323 1173  
11 36 Timo Ristolainen Aimo Haikonen MikUA Suzuki 1263  
12 35 Markku Innala Heikki Komeri TAUK REMET-Suzuki 1300  
13 39 Eugen Damstedt Jari Itäkodes SiAK / Hrcf Subaru Impreza 1813  
14 37 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL Hki VW GOLF 3241  
AS-sarjakilpailu 2/2020 - Ahveniston AU 4.8.2020
E-luokka                asemakohtaiset tulokset
Sija   No Kuljettaja                   Kartanlukija                 JAT1   AT1   JAT2   JAT3 maali     AT     RT   Muut   Tulos
1      2  Juha Metsä-Mattila Riku Ylitalo -76 6 -146 42 0 270 0 0 270  
2      6  Samu Juvonen Mikko Hugg -101 -104 -158 -120 0 483 1200 0 1683  
3      8  Jari Klen Jani Klen -21 396 345 9 0 771 1200 0 1971  
4      7  Sami Pajari Erik Järvinen -55 -277 -293 -338 0 963 1200 0 2163  
5      5  Timo Tuomi Tiina Tuomi -155 -244 -380 -10 -72 861 1800 0 2661  
6      3  Vesa Härkönen Vanessa Härkönen -105 -241 -386 -770 0 1502 2400 0 3902  
7      1  Jorma Laakso Sauli Veikkola -120 -289 -584 -444 0 1437 3000 0 4437  
4  Marko Mäenpää* Niklas Mäenpää* -110 0 -134 -100 0 344 1200 0 1544  
* kilpailun ulkopuolella
  C-luokka asemakohtaiset tulokset    
Sija No Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 JAT3 maali AT RT Muut Tulos  
1 13  Hannu Halme Aimo Gustafsson -105 -53 -435 -632 0 1225 1200 0 2425  
2 11  Vesa Hakola Mikael Korhonen -128 -82 -505 -440 0 1155 1800 0 2955  
3 14  Kari Maunula Jarkko Laurila -78 -459 -837 -520 -47 1941 1200 0 3141  
4 15  Arvo Etelä Jukka Pehkonen -109 -65 -401 -425 0 1000 2400 0 3400  
5 17  Kai Arminen Tarja Arminen -32 -366 -597 -476 0 1471 3000 0 4471  
6 16  Janne Yliheikkilä Kristian Lappalaine -148 -194 -416 -463 0 1221 4200 0 5421  
7 12  Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -160 -712 -1580 -820 -105 3377 7800 0 11177  
  B-luokka asemakohtaiset tulokset                  
Sija No Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 JAT3 maali AT RT Muut Tulos  
1 23  Aleksi Mattson Mikko Kallio -58 -6 -396 -350 0 810 0 0 810  
2 20  Kari Mäkinen Markus Mäki 30 -98 -392 -324 0 844 0 0 844  
3 31  Janne Haaparanta Jussi Pasanen -105 -41 -345 -460 0 951 0 0 951  
4 30  Harri Kivimäki Jani Joensuu -19 -141 -425 -392 0 977 0 0 977  
5 25  Markku Jalava Esa Orava -67 -116 -497 -406 0 1086 0 0 1086  
6 24  Jani Muhli Antti Niemelä -78 -160 -500 -277 0 1015 600 0 1615  
7 22  Ari Karjalainen Mika Pulkkinen -88 -57 -390 -586 0 1121 600 0 1721  
8 27  Egil Sundberg Bengt Ölander -51 -59 -626 -426 0 1162 600 0 1762  
9 21  Janne Raitala Aki Raitala -96 -269 -791 -722 0 1878 0 0 1878  
10 29  Anton Tuomala Ari Tuomala -30 -8 -348 -338 0 724 1200 0 1924  
11 26  Mikko Alitalo Johanna Erämaja -93 -133 -681 -494 0 1401 600 0 2001  
12 32  Mika Salo Eemi Salo -4 0 -117 -278 0 399 1800 0 2199  
13 28  Hannu Juselius Hannu Hirsivaara -82 -66 -447 -372 0 967 1800 0 2767  
  M-luokka asemakohtaiset tulokset                  
Sija No Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 JAT3 maali AT RT Muut Tulos  
1 47  Iiro Rousku Stefan Åstrand 0 0 -88 -104 0 192 0 0 192  
2 46  Jari Koivisto Toni Koivisto 0 -1 -156 -172 0 329 0 0 329  
3 38  Anssi Karppinen Timo Saarinen 0 -54 -197 -88 0 339 0 0 339  
4 45  Kari Hintikka Riku Bitter 0 306 0 -174 0 480 0 0 480  
5 42  Matti Erämaja Antti Erämaja 0 -11 -290 -214 0 515 0 0 515  
6 43  Jari Ojanperä Jari Kulmala -18 291 -59 -157 0 525 0 0 525  
7 48  Jukka Palokoski Kari Paulin -35 -44 -266 -191 0 536 0 0 536  
8 44  Olli Riiho Markus Riiho -69 192 -126 -116 0 503 600 0 1103  
9 40  Anita Heino Pasi Winberg -22 -52 -292 -205 0 571 600 0 1171  
10 41  Mikko Rintamäki Arto Mattila 0 -48 -387 -138 0 573 600 0 1173  
11 36  Timo Ristolainen Aimo Haikonen -51 -59 -267 -286 0 663 600 0 1263  
12 35  Markku Innala Heikki Komeri -46 -14 -334 -306 0 700 600 0 1300  
13 39  Eugen Damstedt Jari Itäkodes -40 -10 -214 -349 0 613 1200 0 1813  
14 37  Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -96 -55 -325 -365 0 841 2400 0 3241  
JSN Gruve is designed by JoomlaShine.com