Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

Sarjatilanne HyUa:n jälkeen                    
                         
                         
                         
E-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kuljettaja Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa  yht
1. Vesa Hakola EMSC     16 16 13 16       61
2. Manu Immonen - 16 16     14 13       59
3. Vesa Härkönen - 14   14             28
  Juha Sandholm -       14   14       28
5. Juha-Pekka Järvinen - 13   11             24
  Valtteri Mäkelä -       13   11       24
7. Mika Kirvesniemi AAU         16         16
8. Jari Klen MikUa     13             13
9. Sanna Julkunen -     12             12
  Juha Metsä-Mattila AAU         12         12
  Riku Ylitalo AAU           12       12
12. Juha Vallittu -           10       10
                         
                         
                         
E-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kartanlukija Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa  yht
1. Mikael Korhonen EMSC     16 16 13 16       61
2. Matias Immonen - 16 16     14 13       59
3. Vanessa Härkönen - 14   14             28
  Matti Isomaa         14   14       28
5. Taina Santala - 13   11             24
  Mikko Winsten -       13   11       24
7. Timo Pekurinen -         16         16
8. Jani Klen MikUa     13             13
9. Satu Petrell -     12             12
  Venny Metsä-Mattila -         12         12
  Juha Metsä-Mattila AAU           12       12
12. Mikko Ruponen -           10       10
                         
                         
C-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kuljettaja Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa  yht
1. Mikko Alitalo LopUa 16 9 13 14 16 14       82
2. Janne Raitala TAUK 14 16 16 10 13 13       82
3. Hannu Juselius THUTeam 7 6 12 11 14 16       66
4. Kari Maunula LopUa 10 10 14 13 9 9       65
5. Hannu Kamppi Spauk 11 13 7   12 8       51
6. Kai Arminen LopUa 5 12 6 7 6 7       43
7. Esko Vuorenpää KangUA 8 11 4   8 10       41
8. Teemu Toivonen -       16 11 11       38
9. Teemu Lehtinen HyUa 13 7 10 8           38
10. Ville Suominen AAU 6 8 3 9 7 5       38
11. Arvo Etelä VaToSUA   14 11     6       31
12. Janne Yliheikkilä - 12       10 4       26
13. Samuli Sulku LopUa     8 12           20
14. Ville Muilu AAU 9   5             14
15. Rasmus Hakala AAU           12       12
16. Heidi Westling -     9             9
17. Hannu Halme FoSUA           3       3
                         
                         
                         
C-LUOKKA  Seura 21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9 yht
Kartanlukija   VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa  
1. Johanna Erämaja LopUa 16 9 13 14 16 14       82
2. Aki Raitala TAUK 14 16 16 10 13 13       82
3. Hannu Hirsivaara AL-Lohja 7 6 12 11 14 16       66
4. Ropert Kamppi LopUa 11 13 7   12 8       51
5. Mika Yli-Marttila LopUa 10 10   13 9 9       51
6. Tarja Arminen LopUa 5 12 6 7 6 7       43
7. Päivi Laajamäki KangUa 8 11 4   8 10       41
8. Jukka Toivonen RiiUA       16 11 11       38
9. Jussi Kokko HyUA 13 7 10 8           38
10. Antti Will VaToSUA 6 8 3 9 7 5       38
11. Kristian Lappalainen - 12   9   10 4       35
12. Jukka Pehkonen VaToSUA   14 11     6       31
13. Seppo Sulku -     8 12           20
14. Jarkko Laurila -     14             14
15. Tommi Muilu AAU 9   5             14
16. Teemu Hakala AAU           12       12
17. Kalevi Kaija FoSUA           3       3
                         
                         
B-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kuljettaja Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa yht
1. Anssi Vuorinen TCOF 13 10 9 14 12 16       74
2. Jarmo Hakonen UFAK 16 12 16   13 10       67
3. Janne Haaparanta I-HelUA 9 9 14 11 16 6       65
4. Ari Karjalainen AAU 10 13 10 12   14       59
5. Harri Kivimäki NokUA 8 7 12 13 8 11       59
6. Egil Sundberg UFAK   14 11   10 12       47
7. Raul Kotajärvi AL-Oulu 11 11     14 9       45
8. Mika Salo RiiUA 12 16     11 5       44
9. Anton Tuomala JSAST 14     16   7       37
10. Aleksi Mattsson KangUa         9 13       22
11. Jari Järvinen -     13             13
12. Rasmus Hakala AAU   8               8
  Susanna Paloposki -           8       8
                         
                         
                         
B-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kartanlukija Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa yht
1. Hannu Pusa TCOF 13 10 9 14 12 16       74
2. Andrei Krüger UFAK 16 12 16   13 10       67
3. Jussi Pasanen I-HelUA 9 9 14 11 16 6       65
4. Mika Pulkkinen LopUa 10 13 10 12   14       59
5. Jani Joensuu TamUA 8 7 12 13 8 11       59
6. Bengt Ölander UFAK   14 11   10 12       47
7. Jarno Kotajärvi AL-Kuopio 11 11     14 9       45
8. Eemi Salo RiiUA 12 16     11 5       44
9. Ari Tuomala JSAST 14     16   7       37
10. Mikko Kallio KangUa         9 13       22
11. Antti Erämaja AL-Hki     13             13
12. Teemu Hakala AAU   8               8
  Jukka Paloposki TAUK           8       8
                         
                         
                         
MA-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kuljettaja Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa yht
1. Jari Ojanperä NaSU 14 16 14 13 8 16       81
2. Olli Riiho RiiUA 8 13   14 12 14       61
3. Henri Oksman VMF 13     16 13 7       49
4. Jukka Paloposki TAUK 6 12 7 9 11         45
5. Anssi Karppinen TCOF 16   11   16         43
6. Mikko Rintamäki JSAST   11 10 10   12       43
7. Matti Raunimo JAS   14 8 11 1 8       42
8. Matti Erämaja AL-Hki 11 10   12   9       42
9. Jari Koivisto FoSUA 12   5   9 10       36
10. Timo Ristolainen ALHki 7 7 13 3   2       32
11. Kari Mäkinen VaToSUA   8 9   10 5       32
12. Heikki Lehtonen VaToSUA     16 4   11       31
13. Markku Jalava LopUa 5   12 8 2 3       30
14. Markku Innala TAUK   9 6 5 6 4       30
15. Kari Hintikka FoSUA         14 13       27
16. Miikka Mäenpää AAU 9   3 6   6       24
17. Anita Heino HyUA 10 5 4   3         22
18. Mika Salo RiiUA       7           7
  Hannu Lehtimäki Nasu         7         7
20. Veli-Matti Lundahl AAU   6               6
21. Mari Heikkilä AL Hki 4     1   1       6
22. Mika Pulkkinen LopUa         5         5
23. Kari Ylihärsilä -   4               4
  Jari Järvinen -         4         4
24. Raimo Vennola HeiUA     2 2           4
                         
                         
                         
                         
                         
MA-LUOKKA    21.5 28.5 4.6 11.6 6.8 13.8 20.8 27.8 2.9  
Kartanlukija Seura VaToSUA FoSUA RiiUA UFAK AAU HyUa LopUa TAUK LamUa yht
1. Jari Kulmala KangUA 14 16 14 13 8 16       81
2. Markus Riiho RiiUA 8 13   14 12 14       61
3. Joni Halme FoSUA 12   11   14 13       50
4. Antti Nousiainen LamUA 13     16 13 7       49
5. Antti Erämaja AL-Hki 11 10   12 4 9       46
6. Kari Paulin TAUK 6 12 7 9 11         45
7. Arto Mattila VaToSUA   11 10 10   12       43
8. Jari Itäkodes JAS   14 8 11 1 8       42
9. Esa Orava LopUa 5 6 12 8 2 3       36
10. Timo Saarinen TCOF 16       16         32
11. Aimo Haikonen MikUA 7 7 13 3   2       32
12. Markus Mäki VaToSUA   8 9   10 5       32
13. Petri Hippeläinen TAUK     16 4   11       31
14. Heikki Komeri TAUK   9 6 5 6 4       30
15. Pasi Winberg HyUA 10 5 4 7 3         29
17. Toni Koivisto FoSUA     5   9 10       24
16. Marko Mäenpää AAU 9   3 6   6       24
18. Reijo Mäkeläinen AL Hki 4 4   1   1       10
19. Ari Varjonen RauUa         7         7
20. Riku Bitter RiiUA         5         5
21. Stig Djupsjöbacka UFAK     2 2           4
JSN Gruve template designed by JoomlaShine.com