Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

Tulokset

Asemakohtaiset Tulokset

 
 
 
 
 
XLVI Kuusankosken Yöajo KSAU 13.9.2014
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: SM/M
Sij
Nro
Kuljettaja
Kartanlukija
Seurat
Auto
Tulos
np
syy
1
22
Esa Yliniemi
Stefan Åstrand
FoSUA/UFAK
VW Golf
2483
4
2
14
Jari Koivisto
Toni Koivisto
FoSUA/FoSUA
Toyota Starlet
2585
3
3
23
Veli
-
Matti Lundahl
Riku Bitter
AAU/RiiUA
Audi Coupe Quattr
3269
2
4
15
Raimo Vennola
Jari Kulmala
PSAS/KangUA
Terra
-
Team BMW
4230
2
5
20
Jukka Viljanen
Jaakko Viljanen
LapUA/LapUA
PRP Golf 4
-
motion
4644
1
6
16
Rauli Jalonen
Iiro Rousku
NaSU/NaSU
Apical audi
4770
0
7
6
Sami Heinonen
Timo Leppäkorpi
PSAS/PSAS
Audi
5650
0
8
17
Anssi Karppinen
Timo Saarinen
TCOF/KangUA
Toyota
5914
0
10
Jarno Laine
Pekka Virtanen
AAU/LamUA
Subaru 1.8 Turbo
KESK
0
max myöhä ylitetty
21
Kari Soukka
Kari Mamia
LprUA/LohUA
Daihatsu Charade
KESK
0
Tekninen vika
13
Hannu Lehtimäki
Ari Varjonen
NaSU/RauUA
Audi S3
KESK
0
max myöhä ylitetty
19
Jari Ojanperä
Riku Rousku
NaSU/NaSU
Audi
KESK
0
Kiinnijääminen
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: SM/A
Sij
Nro
Kuljettaja
Kartanlukija
Seurat
Auto
Tulos
np
syy
1
18
Tomi Viitala
Juha Heikkilä
KiikoisAS/VaToSUA
Toyoyta RAV4
3207
4
2
2
Kari Hintikka
Joni Halme
FoSUA/FoSUA
HaAS
-
Starletti
5192
3
3
12
Tuomas Korpiaho
Miikka Mäenpää
AAU/AAU
TJ
-
Sähkö Subaru
5887
2
4
11
Hannu Koivusaari
Timo Mäkelä
NaSU/NaSU
Toyota RAV4
6045
2
5
8
Kauko Ohrankämmen
Jari Ohrankämmen
AL
-
Hki/TapUA
Hessumobiili Suba
6226
1
6
9
Matti Raunimo
Jari Itäkodes
JAS/JAS
Toyota RAV4
6541
0
7
5
Risto Salonpää
Jarkko Minni
EPUA/KurikanUA
Vanhojen ämmien J
6727
0
8
24
Mika Lahtinen
Jukka Lahtinen
AL
-
Lohja/AL
-
Lohja
Subaru Justy
6772
0
9
3
Marko Hakola
Esko Lehtiniemi
LapUA/KurikanUA
Mitsubishi
8103
0
10
4
Jari Willner
Jari Vuorinen
JSAST/JSAST
Tercel 3WD
8113
0
1
Kari Mäkinen
Markus Mäki
VaToSUA/VaToSUA
ToyotaRAV4
KESK
0
Tekninen vika
7
Mauno Virtanen
Kari Virtanen
NaSU/NaSU
VW Golf
KESK
0
max myöhä ylitetty
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: CUP
Sij
Nro
Kuljettaja
Kartanlukija
Seurat
Auto
Tulos
np
sp
syy
1
38
Esa Orava
Joni Orava
LopUA/LopUA
Subaru Impreza GT
3401
4
60
2
39
Ari Viertola
Arto Malkakorpi
VaaSAS/VaaSAS
Subaru Justy
5223
3
58
3
37
Teemu Juntunen
Niko Viljanen
LapUA/LapUA
Opel Corsa
5272
3
57
4
41
Matti Erämaja
Einari Fyhr
AL
-
Hki/AnkUA
VW Golf
5667
2
56
5
31
Rolf Felin
Stefan Felin
UFAK/UFAK
Subaru
5916
2
55
6
42
Seppo Järvinen
Timo Manninen
JSAST/JSAST
V
-
WAGEN
5921
1
54
7
40
Jani Muhli
Antti Niemelä
HyUA/HyUA
VW PoloCross
6341
0
53
8
43
Anita Heino
Pasi Winberg
HyUA/HyUA
Winhaan Suzuki
6491
0
52
9
44
Vihtori Syynimaa
Jani Leppäniemi
AL
-
Härmä/VetUA
Toyota RAV4
6530
0
51
10
34
Marko Mäenpää
Rasmus Hakala
AAU/AAU
Toyota Starlet
7336
0
50
11
33
Jukka Paloposki
Kari Paulin
TAUK/TAUK
Subaru Impreza
7597
0
12
36
Aleksi Mattsson
Heikki Mattsson
KangUA/KangUA
VW Golf Country
9654
0
49
13
32
Anssi Vuorinen
Hannu Pusa
TCOF/TCOF
Toyota RAV4
11902
0
48
35
Pekka Pusa
Jarno Halme
HyUA/FoSUA
HaAS
-
Daihatsu
PER
0
0
henk koht syy
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: SM
Sij
Nro
Kuljettaja
Kartanlukija
Seurat
Auto
Tulos
sp
syy
1
22
Esa Yliniemi
Stefan Åstrand
FoSUA/UFAK
VW Golf
2483
100
2
14
Jari Koivisto
Toni Koivisto
FoSUA/FoSUA
Toyota Starlet
2585
96
3
18
Tomi Viitala
Juha Heikkilä
KiikoisAS/VaToSUA
Toyoyta RAV4
3207
93
4
23
Veli
-
Matti Lundahl
Riku Bitter
AAU/RiiUA
Audi Coupe Quattr
3269
91
5
15
Raimo Vennola
Jari Kulmala
PSAS/KangUA
Terra
-
Team BMW
4230
90
6
20
Jukka Viljanen
Jaakko Viljanen
LapUA/LapUA
PRP Golf 4
-
motion
4644
89
7
16
Rauli Jalonen
Iiro Rousku
NaSU/NaSU
Apical audi
4770
88
8
2
Kari Hintikka
Joni Halme
FoSUA/FoSUA
HaAS
-
Starletti
5192
87
9
6
Sami Heinonen
Timo Leppäkorpi
PSAS/PSAS
Audi
5650
86
10
12
Tuomas Korpiaho
Miikka Mäenpää
AAU/AAU
TJ
-
Sähkö Subaru
5887
85
11
17
Anssi Karppinen
Timo Saarinen
TCOF/KangUA
Toyota
5914
84
12
11
Hannu Koivusaari
Timo Mäkelä
NaSU/NaSU
Toyota RAV4
6045
83
13
8
Kauko Ohrankämmen
Jari Ohrankämmen
AL
-
Hki/TapUA
Hessumobiili Suba
6226
82
14
9
Matti Raunimo
Jari Itäkodes
JAS/JAS
Toyota RAV4
6541
81
15
5
Risto Salonpää
Jarkko Minni
EPUA/KurikanUA
Vanhojen ämmien J
6727
80
16
24
Mika Lahtinen
Jukka Lahtinen
AL
-
Lohja/AL
-
Lohja
Subaru Justy
6772
79
17
3
Marko Hakola
Esko Lehtiniemi
LapUA/KurikanUA
Mitsubishi
8103
78
18
4
Jari Willner
Jari Vuorinen
JSAST/JSAST
Tercel 3WD
8113
77
1
Kari Mäkinen
Markus Mäki
VaToSUA/VaToSUA
ToyotaRAV4
KESK
0
Tekninen vika
10
Jarno Laine
Pekka Virtanen
AAU/LamUA
Subaru 1.8 Turbo
KESK
0
max myöhä ylitetty
21
Kari Soukka
Kari Mamia
LprUA/LohUA
Daihatsu Charade
KESK
0
Tekninen vika
13
Hannu Lehtimäki
Ari Varjonen
NaSU/RauUA
Audi S3
KESK
0
max myöhä ylitetty
19
Jari Ojanperä
Riku Rousku
NaSU/NaSU
Audi
KESK
0
Kiinnijääminen
7
Mauno Virtanen
Kari Virtanen
NaSU/NaSU
VW Golf
KESK
0
max myöhä ylitetty

Nousupisteet 2020 ensimmäisen SM/Cup-kilpailun jälkeen

Nousupisteet 2020

SM ja Cup - pisteet 2019

SM- ja Cup-pisteet 2019

Kilpailuja:

JSN Gruve is designed by JoomlaShine.com