Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

Luokka M:

 Nro

Kuljettaja

Kartanlukija

Seurat Auto  Sijoitus  AT-Pisteet  RT-Pisteet

Kokonais-

pisteet

37 Anssi Karppinen
Timo Saarinen
TCOF
KangUA
Toyota 1 1765 3600 5365 3
35 Hannu Hämäläinen
Jari Kulmala
RiiUA
KangUA
Liikennetarvike Subaru 2 2538 3000 5538 2
34 Jussi Koski
Eero Koski
LaihUA
LaihUA
Toyota RAV4 3 1627 4200 5827 1
30 Veli-Matti Lundahl
Riku Bitter
AHVENISTON AUTOURHEILIJAT
RiiUA
4 1839 6000 7839
33 Jari Koivisto
Toni Koivisto
FoSUA
FoSUA
Starlet 5 2128 6600 8728
36 Jouni Heikkilä
Pekka Virtanen
AAU
LamUA
Subaru Impreza 6 5041 5400 10441
31 Hannu Lehtimäki
Ari Varjonen
NaSU
RauUA
Audi S3 7 4665 7200 11865
32 Sami Heinonen
Timo Leppäkorpi
PSAS
PSAS
Audi 8 4280 8400 12680

 

Luokka A:

 
 Nro

 Kuljettaja

Kartanlukija

Seurat Auto Sijoitus  AT-Pisteet  RT-Pisteet

 Kokonais-

pisteet

26 Matti Raunimo
Jari Itäkodes
JAS
JAS
Toyota RAV4 1 3266 6600 9866 4
27 Risto Salonpää
Jarkko Minni
EPUA
Kurikan UA
Vanhojen ämmien Justy 2 3333 7200 10533 3
28 Mika Lahtinen
Jukka Lahtinen
AL-Lohja
AL-Lohja
Justy 3 2928 7800 10728 2
22 Kari Hintikka
Joni Halme
FoSUA
FoSUA
HaAS-Starletti 4 3564 7800 11364 1
24 Risto Poutanen
Esko Lehtiniemi
KURIKAN URHEILUAUTOILIJAT RY
Kurikan UA
Lancer 5 4636 7800 12436
20 Jouko Pakarinen
Einari Fyhr
Kemin UA
AnkUA
VW Golf 6 5256 7800 13056
25 Vihtori Syynimaa
Jani Leppäniemi
AL-Härmä
VetUA
RAV4 7 6729 7200 13929
21 Tuomas Korpiaho
Miikka Mäenpää
AAU
AAU
TJ-Sähkö Leone 8 4958 9000 13958
23 Kari Mäkinen
Markus Mäki
VaToSUA
VaToSUA
TOYOTA RAV4 9 6059 11400 17459
29 Kauko Ohrankämmen
Jari Ohrankämmen
AL-Hki
TapUA
Hessumobiili

 

Luokka C:

 
 Nro

 Kuljettaja

Kartanlukija

Seurat Auto Sijoitus  AT-pisteet  RT-pisteet

 Kokonais-

pisteet

11 Kaarlo Vainikainen
Seppo Vainikainen
OMU
OMU
Speedy Bros Opel 1 1819 1800 3619 4
16 Petri Keski-Korsu
Pertti Keski-Korsu
RaaUA
RAAHEN URHEILUAUTOILIJAT
Suzuki Vitara X90 2 3086 3000 6086 4
9 Ringo Lindgren
Henri Hakola
KvanUA
LapUa
Toyota Corolla 3 3470 4200 7670 3
13 Teemu Pesonen
Merja Pesonen
RaaUA
RaaUA
Pajero 4 2896 4800 7696 3
14 Tuomo Vainikainen
Jyrki Vainikainen
OMU
OULUN MOOTTORIURHEILIJAT
Speedy Bros Subaru 5 4038 4200 8238 2
7 Anssi Vuorinen
Hannu Pusa
TCOF
TCOF
Toyota RAV4 6 4669 6000 10669 1
4 Jani Muhli
Antti Niemelä
HyUA
HyUA
PoloCross 7 4576 6600 11176 1
2 Mika Koivuniemi
Mikko Törvi
EPUA
ETELÄ-POHJANMAAN UA
OPEL SORSA 8 6595 4800 11395
15 Anita Heino
Pasi Winberg
HyUA
HyUA
Winhaan Suzuki 9 3170 9600 12770
12 Joni Kinnari
Jukka Kinnari
Jurvan UA
JURVAN URHEILUAUTOILIJAT
Subaru 10 8823 5400 14223
10 Petri Ylijoki
Jukka Jääskeläinen
LapUA
LapUA
11 4755 10200 14955
8 Jari Valtaala
Jani Salo
AlavUA
AlavUA
plösö 12 8336 7800 16136
1 Teemu Stenberg
Jani Mild
TAUK
KonnMK/UA
pienapu.fi RAV 4 13 5350 11400 16750
5 Risto Siltanen
Jussi Särkkä
KeurUa
KeurUa
Bösö 14 11093 7200 18293
3 Tero Winter
Mauritz Untamala
EPUA
RiiUA
Rotta Korolla 15 11363 19800 31163
6 Esko Vuorenpää
Päivi Laajamäki
KangUA
KangUA
16 12363 20400 32763

Nousupisteet 2020 ensimmäisen SM/Cup-kilpailun jälkeen

Nousupisteet 2020

SM ja Cup - pisteet 2019

SM- ja Cup-pisteet 2019

Kilpailuja:

JSN Gruve is designed by JoomlaShine.com