Kanta-Hämeen AS-sarja Lammi 3.9.2019

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Moderators: Moderaattori, Moderaattorit

Post Reply
aluepass
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 7:39 am
Location: Lammi

Kanta-Hämeen AS-sarja Lammi 3.9.2019

Post by aluepass » Sun Sep 01, 2019 6:41 pm

Vielä hetki aikaa ilmoittua kauden finaaliin. Nousiaisen Antti on laatinut sopivan haastavat radat hiljalleen hämärtyvään syyskuun iltaan.
Lähtöpaikka on Kioski ja Baari Tuulimylly Hämeenlinnan itäisessä lähiössä Ylänteen kylällä, lähtöpaikan osoite ylänteentie 487 16900 Lammi. Maali perinteisesti LamUA:n kerhohuoneella Lammin keskustassa. Lähtöjärjestys ilmestyy tänne jossain vaiheessa huomisiltaa.

AN
Posts: 36
Joined: Sat Oct 14, 2006 7:54 pm
Location: Lappeenranta

Re: Kanta-Hämeen AS-sarja Lammi 3.9.2019

Post by AN » Mon Sep 02, 2019 7:11 pm

Lähtoluettelo LamUA sarjakisa 03.09.2019

Lähtöpaikka Kioski ja Baari Tuulimylly (Ylänteentie 487 16900 Lammi) ja maali LamUA:n kerhohuone Mommilantie 4 16900 Lammi. Lähtöpaikalla rajallisesti parkkitilaa, kärryt ja muu kuljetuskalusto Lammin keskutan pysäköintialueille. Lähdössä tai reitin varrella ei tankkausmahdollisuutta, maalin läheisyydessä useita kylmäasemia.

Lisätietoja Marko Lassila 040-5784712

E
1 18.32 Manu Immonen Matias Immonen Nissan
2 18.34 Vesa Hakola Mikael Korhonen EMSC Ford

C
3 18.38 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA Nissan Micra
4 18.40 Teemu Lehtinen Jussi Kokko HyUA #hukassa Legacy
5 18.42 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalainen Nissan Navara
6 18.44 Samuli Sulku Seppo Sulku Nissan Micra
7 18.46 Janne Raitala Aki Raitala TAUK Toyota
8 18.48 Kari Maunula Mika Yli-Marttila LopUA Ford Focus
9 18.50 Risto Hakala Teemu Hakala AAU Golf Alltract
10 18.52 Arvo Etelä Jukka Pehkone VaToSUA Fiat
11 18.54 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA
12 18.56 Hannu Kamppi Ropert Kamppi Spauk/LopUA Kampin tilan Fiesta
13 18.58 Ville Suominen Antti Will AAU/VaToSUA WV Golf

MA
14 19.26 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen Al-Hki VW Golf
15 19.28 Matti Erämaja Antti Erämaja Al-Hki VW Golf
16 19.30 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU Toyota Starlet
17 19.32 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA Toyota RAV4
18 19.34 Iiro Rousku Timo Mäkelä NaSU Golf
19 19.36 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK Impreza
20 19.38 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS Impreza
21 19.40 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA RAV4
22 19.42 Markku Jalava Esa Orava LopUA Impreza
23 19.44 Jarno Laine Pekka Virtanen AAU Subaru
24 19.46 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA Impreza
25 19.48 Jarmo Kotajärvi Stefan Åstrand Al-Kuopio/UFAK KotA3
26 19.50 Jari Ojanperä Jari Kulmala NaSU/KangUA BMW
27 19.52 Timo Ristolainen Aimo Haikonen Al-Hki/MikUA
28 19.54 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF Toyota
29 19.56 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323

B
30 20.00 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota RAV4
31 20.02 Mika Salo Eemi Salo RiiUA Impreza
32 20.04 Jarmo Hakonen Andrei Kruger UFAK Justy
33 20.06 Anssi Vuorinen Hannu Pusa TCOF Toyota RAV4
34 20.08 Egil Sundberg Bengt Ölander UFAK Subaru
35 20.10 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA/TamUA RaceColt
36 20.12 Hannu Jusenius Hannu Hirsivaara THU Team/ Audi 1.8t
37 20.14 Anton Tuomala Ari Tuomala JSAST RAV4
38 20.16 Aleksi Mattsson Mikko Kallio KangUA VW Golf Country
39 20.18 Jani Muhli Antti Niemelä HyUA Vitara

Ihanneajat:
MAB n. 75 min
C n. 64 min
E n. 67 min

Kartan erikoismerkki: X = krepattu puu

- Antti
...eiku...

AN
Posts: 36
Joined: Sat Oct 14, 2006 7:54 pm
Location: Lappeenranta

Re: Kanta-Hämeen AS-sarja Lammi 3.9.2019

Post by AN » Tue Sep 03, 2019 10:37 pm

Harkkarisarja saatiin päätökseen Lammilla yli 40 autokunnan voimin. Kiitokset kaikille osallistujille ja järjestelyihin osallistuneille!

TULOKSET:

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np sp

1 2 Vesa Hakola Mikael Korhonen EMSC/EMSC Ford +0 2 16
2 1 Manu Immonen Matias Immonen / Nissan 20 1 14
3 40 Samu Juvonen Mikko Hugg VaTosUA/VaTosUA Ford 919 0 13
4 41 Sami Pajari Erik Järvinen HeiUA/LamUA VW Golf 1251 0 12

kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np sp

1 3 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra 97 4 16
2 9 Risto Hakala Teemu Hakala AAU/AAU Golf Alltract 713 3 14
3 13 Ville Suominen Antti Will AAU/VaToSUA WV Golf 795 2 13
4 7 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Toyota 809 2 12
5 10 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat 900 1 11
6 5 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai / Nissan Navara 1068 0 10
7 8 Kari Maunula Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Ford Focus 1362 0 9
8 6 Samuli Sulku Seppo Sulku / Nissan Micra 1491 0 8
9 4 Teemu Lehtinen Jussi Kokko HyUA/HyUA #hukassa Legacy 2430 0 7
10 12 Hannu Kamppi Ropert Kamppi Spauk/LopUA Kampin tilan Fies 2743 0 6
11 11 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA 3523 0 5

kpl: 11 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np sp

1 28 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/TCOF Toyota 749 4 16
2 25 Jarmo Kotajärvi Stefan Åstrand Al-Kuopio/UFAK KotA3 855 4 14
3 23 Jarno Laine Pekka Virtanen AAU/AAU Subaru 1380 3 13
4 24 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA Impreza 2295 3 12
5 29 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323 2418 2 11
6 16 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 2859 1 10
7 18 Iiro Rousku Timo Mäkelä NaSU/NaSU Golf 2878 1 9
8 26 Jari Ojanperä Jari Kulmala NaSU/KangUA BMW 2987 0 8
9 15 Matti Erämaja Antti Erämaja Al-Hki/Al-Hki VW Golf 3250 0 7
10 17 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA/RiiUA Toyota RAV4 3258 0 6
11 21 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4 3271 0 5
12 20 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS/JAS Impreza 3550 0 4
13 14 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen Al-Hki/Al-Hki VW Golf 3789 0 3
14 27 Timo Ristolainen Aimo Haikonen Al-Hki/MikUA 3790 0 2
15 19 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Impreza 4206 0 1
16 22 Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza 4310 0 0

kpl: 16 ilm: 0 trk: 16 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np sp

1 39 Jani Muhli Antti Niemelä HyUA/HyUA Vitara 1801 4 16
2 33 Anssi Vuorinen Hannu Pusa TCOF/TCOF Toyota RAV4 2952 3 14
3 30 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota RAV4 3329 2 13
4 37 Anton Tuomala Ari Tuomala JSAST/JSAST RAV4 3474 1 12
5 32 Jarmo Hakonen Andrei Kruger UFAK/UFAK Justy 3562 0 11
6 38 Aleksi Mattsson Mikko Kallio KangUA/KangUA VW Golf County 3665 0 10
7 31 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 4211 0 9
8 35 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA/TamUA RaceColt 4233 0 8
9 34 Egil Sundberg Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru 5137 0 7
10 36 Hannu Jusenius Hannu Hirsivaara THUTeam/THUTeam Audi 1.8t 5305 0 6

kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------


JAKSOKOHTAISET:

AS-Harkkari Lammi 3.9.2019 tulaika: 03.09.2019 22.12:06

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 2 Vesa Hakola Mikael Korhonen +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0
2 1 Manu Immonen Matias Immonen +0 -20 +0 +0 20 +0 +0 20
3 40 Samu Juvonen Mikko Hugg -180 -105 -34 +0 319 600 +0 919
4 41 Sami Pajari Erik Järvinen +0 +0 +0 +0 +0 1200 +0 1251

kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 3 Mikko Alitalo Johanna Erämaja +0 -97 +0 +0 97 +0 +0 97
2 9 Risto Hakala Teemu Hakala -133 -276 -304 +0 713 +0 +0 713
3 13 Ville Suominen Antti Will -254 -379 -162 +0 795 +0 +0 795
4 7 Janne Raitala Aki Raitala +0 -209 +0 +0 209 600 +0 809
5 10 Arvo Etelä Jukka Pehkonen -46 -253 -1 +0 300 600 +0 900
6 5 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai -100 -315 -53 +0 468 600 +0 1068
7 8 Kari Maunula Mika Yli-Marttila -113 -649 +0 +0 762 600 +0 1362
8 6 Samuli Sulku Seppo Sulku -10 -281 +0 +0 291 1200 +0 1491
9 4 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -170 -339 -121 +0 630 1800 +0 2430
10 12 Hannu Kamppi Ropert Kamppi -210 -632 -101 +0 943 1800 +0 2743
11 11 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki -196 -210 -117 +0 523 3000 +0 3523

kpl: 11 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 28 Anssi Karppinen Timo Saarinen +0 -31 -118 +0 149 600 +0 749
2 25 Jarmo Kotajärvi Stefan Åstrand +0 -61 -194 +0 255 600 +0 855
3 23 Jarno Laine Pekka Virtanen -32 -294 -454 +0 780 600 +0 1380
4 24 Kari Hintikka Joni Halme +0 -80 -415 +0 495 1800 +0 2295
5 29 Mikko Rintamäki Arto Mattila +0 -77 -541 +0 618 1800 +0 2418
6 16 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää -85 -392 -1182 +0 1659 1200 +0 2859
7 18 Iiro Rousku Timo Mäkelä -8 -152 -918 +0 1078 1200 600 2878
8 26 Jari Ojanperä Jari Kulmala +0 -188 -399 +0 587 2400 +0 2987
9 15 Matti Erämaja Antti Erämaja +0 -173 -677 +0 850 2400 +0 3250
10 17 Olli Riiho Markus Riiho -35 -133 -690 +0 858 2400 +0 3258
11 21 Kari Mäkinen Markus Mäki -122 -203 -546 +0 871 1800 600 3271
12 20 Matti Raunimo Jari Itäkodes -62 -148 -340 +0 550 3000 +0 3550
13 14 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -175 -783 -1031 +0 1989 1800 +0 3789
14 27 Timo Ristolainen Aimo Haikonen -43 -95 -652 +0 790 3000 +0 3790
15 19 Jukka Paloposki Kari Paulin +33 -218 -955 +0 1206 3000 +0 4206
16 22 Markku Jalava Esa Orava -59 -317 -934 +0 1310 3000 +0 4310

kpl: 16 ilm: 0 trk: 16 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 39 Jani Muhli Antti Niemelä +0 -185 -1016 +0 1201 600 +0 1801
2 33 Anssi Vuorinen Hannu Pusa -32 -233 -887 +0 1152 1200 600 2952
3 30 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen -80 -178 -671 +0 929 2400 +0 3329
4 37 Anton Tuomala Ari Tuomala -46 -165 -863 +0 1074 2400 +0 3474
5 32 Jarmo Hakonen Andrei Kruger -64 -485 -1213 +0 1762 1800 +0 3562
6 38 Aleksi Mattsson Mikko Kallio -112 -203 -950 +0 1265 2400 +0 3665
7 31 Mika Salo Eemi Salo +0 -168 -443 +0 611 3600 +0 4211
8 35 Harri Kivimäki Jani Joensuu -118 -218 -1497 +0 1833 2400 +0 4233
9 34 Egil Sundberg Bengt Ölander -43 -313 -1781 +0 2137 3000 +0 5137
10 36 Hannu Jusenius Hannu Hirsivaara +0 -333 -1372 +0 1705 3600 +0 5305

kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
...eiku...

Post Reply