Kanta-Hämeen AS-sarja, Loppi 20.08.2019

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Moderators: Moderaattori, Moderaattorit

Post Reply
wallu
Posts: 18
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:55 pm
Location: Riihimäki

Kanta-Hämeen AS-sarja, Loppi 20.08.2019

Post by wallu » Sun Aug 18, 2019 5:07 pm

Kilpailu on valmis ja valvottu.
Lähtö on Shell Jokiniemi, Lopen kantatie 214, 12640 Jokiniemi

Nyt ei muuta kuin pikaisesti ilmoittautumaan vielä on 2 tuntia aikaa.

Toivottavasti näemme tiistaina.

wallu
Posts: 18
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:55 pm
Location: Riihimäki

Re: Kanta-Hämeen AS-sarja, Loppi 20.08.2019

Post by wallu » Sun Aug 18, 2019 8:28 pm

Lähtöluettelo Kanta-Hämeen AS-sarja 2019
LopUA:N osakilpailu 20.08.2019

Lähtö: Shell Jokiniemi, Lopen kantatie 214, 12640 Jokiniemi

MA- ja B -luokilla käytössä S-asemat.

Luokka Nro Lähtöaika Kuljettaja Seura Kartturi Seura Auto
E 1 18:24
E 2 18:26
E 3 18:28
E 4 18:30 Manu Immonen Matias Immonen Nissan
E 5 18:32 Juha Vallittu Mikko Ruponen Saab 9-5
E 6 18:34 Juha Metsä-Mattila AAU Riku Ylitalo BMW 325
E 7 18:36
C 8 18:38
C 9 18:40
C 10 18:42
C 11 18:44 Esko Vuorenpää KangUA Päivi Laajamäki KangUA Punto
C 12 18:46 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalainen Nissan Navara
C 13 18:48 Janne Raitala TAUK Aki Raitala TAUK
C 14 18:50 Hannu Juselius THU Team Hannu Hirsivaara Al- Lohja Audi 1.8t
C 15 18:52 Ville Suominen AAU Antti Will VaToSUA Vw Golf
C 16 18:54 Rasmus Hakala AAU Teemu Hakala AAU Golf Alltrack
C 17 18:56 Samuli Sulku Seppo Sulku Nissan Micra
C 18 18:58 Arvo Etelä VaToSUA Jukka Pehkonen VaToSUA Fiat
C 19 19:00 Teemu Lehtinen HyUA Jussi Kokko HyUA #Hukassa Legacy
C 20 19:02 Ville Muilu AAU Tommi Muilu AAU Ford Fiesta
C 21 19:04 Hannu Halme FoSUA Kalevi Kaija FoSUA Kilpailun ulkopuolella
B 22 19:06
B 23 19:08
B 24 19:10
B 25 19:12
B 26 19:14 Janne Haaparanta I-HelUA Jussi Pasanen I-HelUA TP-Suzuki
B 27 19:16 Mika Salo RiiUA Eemi Salo RiiUA Impreza
B 28 19:18 Raul Kotajärvi AL Oulu Jarno Kotajärvi AL Kuopio KotA3
B 29 19:20 Jarmo Hakonen UFAK Andrei Krüger UFAK Justy
B 30 19:22 Harri Kivimäki NokUA Jani Joensuu TamUa RaceColt
B 31 19:24 Susanna Paloposki - Jukka Paloposki TAUK Impreza
B 32 19:26 Egil Sundberg UFAK Bengt Ölander UFAK Subaru
B 33 19:28 Aleksi Mattsson KangUa Mikko Kallio KangUa VW Golf Country
B 34 19:30 Anssi Vuorinen TCoF Hannu Pusa TCoF Toyota RAV4
M 35 19:32
M 36 19:34
M 37 19:36
M 38 19:38
M 39 19:40 Anita Heino HyUA Pasi Winberg HyUA Winhaan RAV
M 40 19:42 Jari Koivisto FoSUA Jari Kulmala KangUA Toyota
M 41 19:44 Iiro Rousku NaSU Stefan Åstrand UFAK VW Golf
M 42 19:46 Olli Riiho RiiUA Markus Riiho RiiUA Toyota RAV4
M 43 19:48 Mikko Rintamäki JSAST Arto Mattila VaToSUA Mazda 323
M 44 19:50 Kari Hintikka FoSUA Joni Halme FoSUA Impreza
M 45 19:52 Matti Raunimo JAS Jari Itäkodes JAS Impreza
M 46 19:54 Kari Mäkinen VaToSUA Markus Mäki VaToSUA RAV4
M 47 19:56 Mika Lahtinen AL-Lohja Jukka Lahtinen AL-Lohja Subaru
M 48 19:58 Mari Heikkilä AL Hki Reijo Mäkeläinen AL Hki VW Golf
M 49 20:00 Anssi Karppinen TCOF Timo Saarinen TCOF Toyota
M 50 20:02 Timo Ristolainen AL Hki Aimo Haikonen MikUA SUBARU
M 51 20:04 Matti Erämaja Al-Hki Antti Erämaja Al-Hki VW Golf
M 52 20:06 Markku Innala TAUK Heikki Komeri TAUK REMET-Suzuki
M 53 20:08 Miikka Mäenpää AAU Marko Mäenpää AAU Toyota Starlet
M 54 20:10 Mika Pulkkinen LopUA Riku Bitter RiiUA Kilpailun ulkopuolella

wallu
Posts: 18
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:55 pm
Location: Riihimäki

Re: Kanta-Hämeen AS-sarja, Loppi 20.08.2019 Vahvistetut tulokset

Post by wallu » Wed Aug 21, 2019 8:01 am

    Kanta Hämeen As-Sarja 2019 LopUa 20.08.2019 tulaika: 20.08.2019 22.03:25

    LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E

    Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos

    1 4 Manu Immonen Matias Immonen +225 -296 -60 -652 +75 +0 +0 1308 600 +0 1908
    2 6 Juha Metsä-Mattil Riku Ylitalo -143 -1005 +150 -301 -133 -173 +0 1905 1200 +0 3105
    3 7 Vesa Hakola Pasi Haataja -128 -1033 -7 -741 +0 -141 -185 2235 4800 +0 7035
    4 5 Juha Vallittu Mikko Ruponen -497 -1804 +21 -801 -118 -474 +0 3715 4800 +0 8515

    kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
    --------------------------------------------------------------------
    LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C

    Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos

    1 13 Janne Raitala Aki Raitala +0 -474 +0 -41 -62 -139 +0 716 600 +0 1316
    2 10 Teemu Toivonen Jukka Toivonen +0 -330 +0 -304 -75 -158 -7 874 600 +0 1474
    3 14 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara -23 -402 +0 -280 -159 -78 -35 977 600 +0 1577
    4 18 Arvo Etelä Jukka Pehkonen +204 -674 +0 -285 -87 +0 -31 1281 600 +0 1881
    5 20 Ville Muilu Tommi Muilu -18 -581 +0 -636 -30 -109 +0 1374 600 +0 1974
    6 11 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki +0 -515 -14 -546 -276 -162 +0 1513 600 +0 2113
    7 17 Samuli Sulku Seppo Sulku +111 -427 +324 -248 -88 +0 +0 1198 1200 +0 2398
    8 19 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -504 -1040 +294 -354 -16 -65 +0 2273 1200 +0 3473
    9 16 Rasmus Hakala Teemu Hakala -861 -1044 +0 -214 +0 +0 -60 2179 1800 +0 3979
    10 15 Ville Suominen Antti Will -66 -616 +312 -369 -57 -171 -214 1805 3000 +0 4805
    11 21 Hannu Halme Kalevi Kaija -8 -832 +180 -241 -20 +6 +0 1287 1200 10000 12487
    12 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER

    kpl: 12 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0
    --------------------------------------------------------------------
    LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: MA

    Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos

    1 41 Iiro Rousku Stefan Åstrand +0 -111 +0 -145 +0 +0 +0 256 +0 +0 256
    2 47 Mika Lahtinen Jukka Lahtinen +9 -243 +0 -132 -5 -16 +0 405 +0 +0 405
    3 49 Anssi Karppinen Timo Saarinen +0 -422 +0 -126 +0 -26 +0 574 +0 +0 574
    4 51 Matti Erämaja Antti Erämaja +0 -271 +0 -309 -1 -15 +0 596 +0 +0 596
    5 42 Olli Riiho Olli Riiho +42 -275 +0 -291 -9 -68 +0 685 +0 +0 685
    6 43 Mikko Rintamäki Arto Mattila +0 -594 +0 -225 -54 -1 +0 874 +0 +0 874
    7 44 Kari Hintikka Joni Halme +12 -263 +0 -154 -3 -24 +0 456 600 +0 1056
    8 40 Jari Koivisto Jari Kulmala +0 -278 +0 -246 +0 -9 +0 533 600 +0 1133
    9 45 Matti Raunimo Jari Itäkodes +66 -395 +0 -259 +0 -47 +0 767 600 +0 1367
    10 53 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää -101 -885 +0 -444 -25 -20 +0 1475 +0 +0 1475
    11 50 Timo Ristolainen Aimo Haikonen +0 -469 +0 -295 +0 -43 +0 807 1200 +0 2007
    12 52 Markku Innala Heikki Komeri +0 -462 +192 -208 +0 -90 +0 952 1200 +0 2152
    13 39 Anita Heino Pasi Winberg +0 -601 +0 -229 -141 -137 +0 1108 1200 +0 2308
    14 48 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -16 -602 +0 -345 -192 -125 +0 1280 1800 +0 3080
    15 46 Kari Mäkinen Markus Mäki +6 -415 +0 -197 -14 -33 +0 665 3000 +0 3665
    16 54 Mika Pulkkinen Riku Bitter +0 -189 +0 -153 -8 -9 +0 359 1200 10000 11559

    kpl: 16 ilm: 0 trk: 16 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
    --------------------------------------------------------------------
    LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B

    Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos

    1 34 Anssi Vuorinen Hannu Pusa -229 -805 +0 -473 -52 -67 +0 1626 +0 +0 1626
    2 28 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi +111 -687 +0 -584 -25 -101 +0 1508 600 +0 2108
    3 29 Jarmo Hakonen Andrei Krüger -193 -735 -20 -559 -116 -86 +0 1709 600 +0 2309
    4 30 Harri Kivimäki Jani Joensuu +0 -657 +0 -651 -47 -124 +0 1479 1200 +0 2679
    5 32 Egil Sundberg Bengt Ölander -10 -982 +0 -456 -9 -68 +0 1525 1200 +0 2725
    6 27 Mika Salo Eemi Salo +456 -442 +0 -313 -29 +0 +0 1240 1800 +0 3040
    7 31 Susanna Paloposki Jukka Paloposki -166 -654 +0 -435 -37 -91 +0 1383 2400 +0 3783
    8 33 Aleksi Mattsson Mikko Kallio +75 -721 +0 -544 -8 -85 -11 1444 2400 +0 3844
    9 25 Jani Muhli Antti Niemelä +99 -942 +0 -628 -52 -113 +0 1834 2400 +0 4234
    10 26 Janne Haaparanta Jussi Pasanen +6 -737 +0 -401 -133 -112 +0 1389 3000 +0 4389

    kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
      Kanta Hämeen As-Sarja 2019 LopUa 20.08.2019 tulaika: 20.08.2019 22.03:25

      LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E

      Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

      1 4 Manu Immonen Matias Immonen -/- Nissan 1908 16
      2 6 Juha Metsä-Mattil Riku Ylitalo AAU/- BMW 325 3105 14
      3 7 Vesa Hakola Pasi Haataja EMSC/EMSC Ford 7035 13
      4 5 Juha Vallittu Mikko Ruponen -/- Saab 9-5 8515 12

      kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
      --------------------------------------------------------------------
      LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C

      Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

      1 13 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK 1316 16
      2 10 Teemu Toivonen Jukka Toivonen -/RiiUA VW 1474 14
      3 14 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara THUTeam/Al-Lohja Audi 1.8t 1577 13
      4 18 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat 1881 12
      5 20 Ville Muilu Tommi Muilu AAU/AAU 1974 11
      6 11 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 2113 10
      7 17 Samuli Sulku Seppo Sulku -/- Nissan Micra 2398 9
      8 19 Teemu Lehtinen Jussi Kokko HyUA/HyUA #Hukassa Legacy 3473 8
      9 16 Rasmus Hakala Teemu Hakala AAU/AAU Golf Alltrack 3979 7
      10 15 Ville Suominen Antti Will AAU/VaToSUA Vw Golf 4805 6
      11 21 Hannu Halme Kalevi Kaija FoSUA/FoSUA Kilp ulkp. 12487 5
      12 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai -/- Nissan Navara PER 0

      kpl: 12 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0
      --------------------------------------------------------------------
      LUOKITTAIN TULOKSET luokka: MA

      Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

      1 41 Iiro Rousku Stefan Åstrand NaSU/UFAK VW Golf 256 16
      2 47 Mika Lahtinen Jukka Lahtinen AL-Lohja/AL-Lohja Subaru 405 14
      3 49 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/TCOF Toyota 574 13
      4 51 Matti Erämaja Antti Erämaja Al-Hki/Al-Hki VW Golf 596 12
      5 42 Olli Riiho Olli Riiho RiiUA/RiiUA Toyota RAV4 685 11
      6 43 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323 874 10
      7 44 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA Impreza 1056 9
      8 40 Jari Koivisto Jari Kulmala FoSUA/KangUA Toyota 1133 8
      9 45 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS/JAS Impreza 1367 7
      10 53 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 1475 6
      11 50 Timo Ristolainen Aimo Haikonen ALHki/MikUA SUBARU 2007 5
      12 52 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 2152 4
      13 39 Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan RAV 2308 3
      14 48 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen ALHki/ALHki VW Golf 3080 2
      15 46 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4 3665 1
      16 54 Mika Pulkkinen Riku Bitter LopUa/RiiUa Kilp.ulkop. 11559 0

      kpl: 16 ilm: 0 trk: 16 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
      --------------------------------------------------------------------
      LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B

      Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

      1 34 Anssi Vuorinen Hannu Pusa TCoF/TCoF Toyota RAV4 1626 16
      2 28 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi ALOulu/ALKuopio KotA3 2108 14
      3 29 Jarmo Hakonen Andrei Krüger UFAK/UFAK Justy 2309 13
      4 30 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA/TamUa RaceColt 2679 12
      5 32 Egil Sundberg Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru 2725 11
      6 27 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 3040 10
      7 31 Susanna Paloposki Jukka Paloposki -/TAUK Impreza 3783 9
      8 33 Aleksi Mattsson Mikko Kallio KangUa/KangUa VW Golf Country 3844 8
      9 25 Jani Muhli Antti Niemelä HyUA/HyUA Chevy 4234 7
      10 26 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA TP-Suzuki 4389 6

      kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

      Post Reply