Kanta-Hämeen AS-sarja AAU:n osakilpailu 6.8.2019 TULOKSET

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Moderators: Moderaattori, Moderaattorit

Post Reply
Volvo242
Posts: 156
Joined: Mon Sep 25, 2006 9:29 pm
Location: Loppi

Kanta-Hämeen AS-sarja AAU:n osakilpailu 6.8.2019 TULOKSET

Post by Volvo242 » Mon Aug 05, 2019 9:04 am

Tervetuloa kisailemaan aurinkoiseen Renkoon!

Kilpailukeskus: Nummenkylän Kylätalo, Hämeen Härkätie 4151,14300 Renko
Parkkipaikka: Urheilukenttä kylätalon välittömässä läheisyydessä, Uusitalontie 11, 14300 Renko

Älä aja kylätalon pihaan, muuten voi tulla mölkystä!

Mittis ajetaan ennen kilpailua ja ohjeet saa ilmoittautumisen yhteydessä.


1 18:30
2 18:32
3 18:34 E Vesa Hakola EMSC Mikael Korhonen EMSC Ford
4 18:36 E Sanna Salin RiiUA Jaana Outila LakUA Peugeot
5 18:38 E Juha Metsä-Mattila AAU Venny Metsä-Mattila BMW 325
6 18:40 E Manu Immonen Matias Immonen Nissan
7 18:42 E Mika Kirvesniemi Timo Pekurinen
8 18:44 E Teemu Hakala AAU Teemu Varho Kilp. Ulkop.
9 18:46
10 18:48 C Teemu Toivonen Jukka Toivonen RiiUA VW Golf
11 18:50 C Hannu Kamppi Spauk Ropert Kamppi LopUA Kampin tilan Fiesta
12 18:52 C Kai Arminen LopUA Tarja Arminen LopUA Subaru Eno
13 18:54 C Mikko Alitalo LopUA Johanna Erämaja LopUA Nissan Micra
14 18:56 C Esko Vuorenpää KangUA Päivi Laajamäki KangUA Punto
15 18:58 C Hannu Juselius THU Team Hannu Hirsivaara Al- Lohja Audi 1.8t
16 19:00 C Kari Maunula LopUA Mika Yli-Marttila LopUA Ford Focus
17 19:02 C Janne Yliheikkilä Kristian Lappalainen Nissan
18 19:04 C Ville Suominen AAU Antti Will VaToSUA Vw Golf
19 19:06
20 19:08
21 19:10
22 19:12
23 19:14 B Harri Kivimäki NokUA Jani Joensuu TamUa RaceColt
24 19:16 B Mika Salo RiiUA Eemi Salo RiiUA Impreza
25 19:18 B Anssi Vuorinen TCOF Hannu Pusa TCOF Toyota RAV4
26 19:20 B Janne Haaparanta I-HelUA Jussi Pasanen I-HelUA TP-Suzuki
27 19:22 B Jarmo Hakonen UFAK Andrei Kruger UFAK Justy
28 19:24 B Egil Sundberg UFAK Bengt Ölander UFAK Subaru
29 19:26 B Raul Kotajärvi AL Oulu Jarno Kotajärvi AL Kuopio KotA3
30 19:28 B Aleksi Mattsson KangUa Mikko Kallio KangUa VW Golf
31 19:30
32 19:32 M Hannu Lehtimäki Nasu Ari Varjonen Rauua Audi
33 19:34 M Anita Heino HyUA Pasi Winberg HyUA Winhaan RAV
34 19:36 M Matti Raunimo JAS Jari Itäkodes JAS Impreza
35 19:38 M Jari Koivisto FoSUA Toni Koivisto FoSUA Starlet
36 19:40 M Anssi Karppinen TCOF Timo Saarinen TCOF Toyota
37 19:42 M Jari Järvinen Antti Erämaja AL-Hki vw golf
38 19:44 M Markku Jalava LopUa Esa Orava LopUa Impreza
39 19:46 M Kari Hintikka FoSUA Joni Halme FoSUA Impreza
40 19:48 M Olli Riiho RiiUA Markus Riiho Rii UA Toyota RAV4
41 19:50 M Markku Innala TAUK Heikki Komeri TAUK REMET-Suzuki
42 19:52 M Jukka Paloposki TAUK Kari Paulin TAUK Impreza
43 19:54 M Timo Ristolainen AL Hki Aimo Haikonen MikUA SUBARU
44 19:56 M Jari Ojanperä NASU Jari Kulmala KangUA BMW
45 19:58 M Kari Mäkinen VaToSUA Markus Mäki VaToSUA RAV4
46 20:00 M Henri Oksman VMF Antti Nousiainen LamUA C2
47 20:02 M Mari Heikkilä AL Hki Reijo Mäkeläinen AL Hki VW Golf
48 20:04 M Mika Pulkkinen LopUA Riku Bitter RiiUA Toyota Rav4
49 20:06
Last edited by Volvo242 on Wed Aug 07, 2019 6:51 am, edited 1 time in total.
Subaru Leone RX 4WD -85

Volvo242
Posts: 156
Joined: Mon Sep 25, 2006 9:29 pm
Location: Loppi

Re: Kanta-Hämeen AS-sarja AAU:n osakilpailu 6.8.2019 PÄIVITETTY lähtöluettelo

Post by Volvo242 » Wed Aug 07, 2019 6:51 am

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 7 Mika Kirvesniemi Timo Pekurinen 1349 16
2 6 Manu Immonen Matias Immonen Nissan 1581 14
3 3 Vesa Hakola Mikael Hakola 1986 13
4 5 Juha Metsä-Mattila Venny Metsä-Mattila AAU/-- BMW 325 2726 12
5 8 Teemu Hakala Teemu Varho AAU/-- Kilpailun Ulkopuo 1000035 11
4 Sanna Salin Jaana Outila RiiUA/LakUA Peugeot PER 0

kpl: 6 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0


LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 AT1 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 7 Mika Kirvesniemi Timo Pekurinen +0 +51 -98 +0 +0 +0 149 1200 0 1349
2 6 Manu Immonen Matias Immonen -148 -57 -123 -8 -45 +0 381 1200 0 1581
3 3 Vesa Hakola Mikael Hakola +0 +0 -176 +0 -10 +0 186 1200 600 1986
4 5 Juha Metsä-Mattila Venny Metsä-Mattila -120 +99 -320 +600 +387 +0 1526 1200 0 2726
5 8 Teemu Hakala Teemu Varho +0 +0 +0 -1 -35 +0 36 0 999999 1000035
4 Sanna Salin Jaana Outila +0 +0 +0 +0 +0 +0 0 0 0 PER

kpl: 6 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 13 Mikko Ylitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra 775 16
2 15 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara THU Team/AL-Lohja Audi 1.8t 1382 14
3 9 Janne Raitala Aki Raita Tauk 2108 13
4 11 Hannu Kamppi Ropert Kamppi Spauk/LopUA Kampin Tilan Fies 2208 12
5 10 Teemu Toivonen Jukka Toivonen -/RiiUA VW Golf 2267 11
6 17 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalaine Nissan 2279 10
7 16 Kari Maunula Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Ford Focus 2363 9
8 14 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 2659 8
9 18 Ville Suominen Antti Will AAU/VaToSUA VW Golf 4134 7
10 12 Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Subaru Eno 5029 6

kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 AT1 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 13 Mikko Ylitalo Johanna Erämaja -35 +0 -19 +0 -121 +0 175 600 0 775
2 15 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara -165 +0 -17 +0 +0 +0 182 1200 0 1382
3 9 Janne Raitala Aki Raita -635 +0 -27 +0 -246 +0 908 1200 0 2108
4 11 Hannu Kamppi Ropert Kamppi -199 -85 -65 +0 -59 +0 408 1800 0 2208
5 10 Teemu Toivonen Jukka Toivonen -197 -112 -90 +0 -68 +0 467 1800 0 2267
6 17 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalaine -207 -41 -145 +0 -86 +0 479 1800 0 2279
7 16 Kari Maunula Mika Yli-Marttila -194 -68 -145 -2 -74 -80 563 1800 0 2363
8 14 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki -205 +0 -30 +0 -24 +0 259 2400 0 2659
9 18 Ville Suominen Antti Will -650 +0 -394 +0 -90 +0 1134 3000 0 4134
10 12 Kai Arminen Tarja Arminen -83 +375 -229 +0 -142 +0 829 4200 0 5029

kpl: 10 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0


LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 26 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA TP-Suzuki 1310 16
2 29 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi AL Oulu / AL Kuop KotA3 1891 14
3 27 Jarno Hakonen Andrei Kruger UFAK/UFAK Justy 2481 13
4 25 Anssi Vuorinen Hannu Pusa TCoF/TCoF Toyota RAV4 3204 12
5 24 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 3378 11
6 28 Egil Sundberg Bengt Ölader UFAK/UFAK Subaru 3455 10
7 30 Aleksi Mattson Mikko Kallio KangUA / KangUA VW Golf 4007 9
8 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA/TamUA Race Colt 4153 8

kpl: 8 ilm: 0 trk: 8 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 AT1 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 26 Janne Haaparanta Jussi Pasanen -314 -127 +0 +0 -269 +0 710 600 0 1310
2 29 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi -258 -168 -47 +0 -218 +0 691 1200 0 1891
3 27 Jarno Hakonen Andrei Kruger -283 -52 -67 +0 -279 +0 681 1800 0 2481
4 25 Anssi Vuorinen Hannu Pusa -334 -202 -69 +0 -199 +0 804 2400 0 3204
5 24 Mika Salo Eemi Salo -220 -71 +0 +0 -87 +0 378 3000 0 3378
6 28 Egil Sundberg Bengt Ölader -391 -458 +0 +0 -206 +0 1055 2400 0 3455
7 30 Aleksi Mattson Mikko Kallio -249 -405 +102 +0 -251 +0 1007 3000 0 4007
8 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu -353 -164 -98 -8 -512 -18 1153 3000 0 4153

kpl: 8 ilm: 0 trk: 8 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0


LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 36 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF / TCOF Toyota 35 16
2 39 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA / FoSUA Impreza 218 14
3 46 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF / LamUA C2 335 13
4 40 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA / RiiUA Toyota RAV4 353 12
5 42 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK / TAUK Impreza 456 11
6 45 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA / VaToSUA RAV4 528 10
7 35 Jari Koivisto Toni Koivisto FoSUA / FoSUA Starlet 806 9
8 44 Jari Ojanperä Jari Kulmala NASU / KangUA BMW 854 8
9 32 Hannu Lehtimäki Ari Varjonen NaSU / RauUA Audi 983 7
10 41 Markku Innala Heikki Komeri TAUK / TAUK REMET-Suzuki 1022 6
11 48 Mika Pulkkinen Riku Bitter LopUA / RiiUA Toyota RAV4 1303 5
12 37 Jari Järvinen Antti Erämaja -/AL-Hki VW Golf 1698 4
13 33 Anita Heino Pasi Winberg HyUA / HyUA Winhaan RAV 1757 3
14 38 Markku Jalava Esa Orava LopUA / LopUA Impreza 1848 2
15 34 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS / JAS Impreza 2024 1
16 43 Timo Ristolainen Aimo Haikonen AL Hki / MikUA Subaru 2061 0
17 47 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL Hki / AL Hki VW Golf 5904 0

kpl: 17 ilm: 0 trk: 17 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 AT1 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 36 Anssi Karppinen Timo Saarinen -29 +0 +0 +0 +6 +0 35 0 0 35
2 39 Kari Hintikka Joni Halme -124 -94 +0 +0 +0 +0 218 0 0 218
3 46 Henri Oksman Antti Nousiainen -166 -116 -13 -13 -27 +0 335 0 0 335
4 40 Olli Riiho Markus Riiho -179 -108 +0 +0 +66 +0 353 0 0 353
5 42 Jukka Paloposki Kari Paulin -201 -110 +0 +0 -145 +0 456 0 0 456
6 45 Kari Mäkinen Markus Mäki -244 -167 -55 +0 -62 +0 528 0 0 528
7 35 Jari Koivisto Toni Koivisto -54 -2 +0 +132 +18 +0 206 600 0 806
8 44 Jari Ojanperä Jari Kulmala -136 -72 -10 +0 +36 +0 254 600 0 854
9 32 Hannu Lehtimäki Ari Varjonen -168 -128 -82 +0 -5 +0 383 600 0 983
10 41 Markku Innala Heikki Komeri -209 -96 -21 +0 -96 +0 422 600 0 1022
11 48 Mika Pulkkinen Riku Bitter -89 -8 +0 +0 +6 +0 103 1200 0 1303
12 37 Jari Järvinen Antti Erämaja -303 -85 -32 +0 -78 +0 498 1200 0 1698
13 33 Anita Heino Pasi Winberg -156 -90 -18 +0 -293 +0 557 1200 0 1757
14 38 Markku Jalava Esa Orava -338 -142 -23 +0 -145 +0 648 1200 0 1848
15 34 Matti Raunimo Jari Itäkodes -123 -44 +0 +0 -57 +0 224 1800 0 2024
16 43 Timo Ristolainen Aimo Haikonen -282 -51 +48 +0 -480 +0 861 1200 0 2061
17 47 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -289 -230 -36 +549 +3600 +0 4704 1200 0 5904

kpl: 17 ilm: 0 trk: 17 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
Subaru Leone RX 4WD -85

Post Reply