Kanta-Hämeen AS-Sarja 7.8.2018 AAU Lähtöluettelo

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Valvojat: Moderaattori, Moderaattorit

Volvo242
Viestit: 150
Liittynyt: Ma Syys 25, 2006 9:29 pm
Paikkakunta: Loppi

Kanta-Hämeen AS-Sarja 7.8.2018 AAU Lähtöluettelo

ViestiKirjoittaja Volvo242 » Ma Elo 06, 2018 9:33 am

Lähtöpaikka: Nummenkylän Kylätalo (ent. koulu), Hämeen Härkätie 4151, 14300 Renko (sama paikka kuin viime syksyn SM:ssä)

Traileriparkki urheilukentällä koulun takana.

Aloittelijoille on tarjolla opastusta n. klo 18:00 valvojan toimesta.

Kilpailussa käytetään kaikilla luokilla reittiviivan lisäksi hevosenkenkä reitinmäärittelytapaa, kerratkaa siis sääntökirjaa.

MA- ja B-luokilla on käytössä S-asemat.

Lisäksi MA- ja B -luokilla ylimääräiset RT-merkinnät rankaisevat 100 vp/kpl. Ei muuta kuin keräilemisiin.

Ps. Kilpailukeskuksen tuntumassa on uimaranta, jossa voi käydä virkistäytymässä ennen ja/tai jälkeen kisan.


Nro Luokka Lähtöaika Kuljettaja Seura Seura Seura Auto
1 18:30:00
2 18:32:00
3 18:34:00
4 18:36:00
5 E 18:38:00 Timo Mannila Timo Pekurinen Nissan
6 E 18:40:00 Ilkka Elomaa AAU Risto Pekonen AAU Pingu
7 E 18:42:00 Jarmo Salonen AAU Ari Sinkkonen AAU Pösö
8 E 18:44:00 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten Suzuki Jimny
9 E 18:46:00 Ville Muilu AAU Tommi Muilu AAU Ford Focus
10 E 18:48:00 Teemu Lehtinen Jussi Kokko Subaru Legacy
11 18:50:00
12 18:52:00
13 18:54:00
14 C 18:56:00 Kari Maunula LopUA Mika Yli-Marttila LopUA Ford Focus
15 C 18:58:00 Hannu Kamppi Spauk Ropert Kamppi Kampin tilan Fiesta
16 C 19:00:00 Janne Haaparanta I-HelUA Jussi Pasanen Ì-HelUA Peugeot 106
17 C 19:02:00 Esko Vuorenpää KangUa Päivi Laajamäki KangUa Punto
18 C 19:04:00 Harri Kivimäki Jani Joensuu TamUA Mitsubishi Colt
19 C 19:06:00 Janne Raitala TAUK Aki Raitala TAUK Suzuki Alto
20 C 19:08:00 Kai Arminen LopUA Tarja Arminen LopUA Vesivek Impreza
21 C 19:10:00 Jukka Toivonen RiiUA Lauri Heikkila RiiUA VW Golf
22 C 19:12:00 Tuija Järvinen Jari Järvinen Fiat Punto
23 C 19:14:00 Mikko Alitalo Lopen Ua Johanna Erämaja Lopen Ua Nissan Micra
24 C 19:16:00 Jarkko Laurila Lopua Teemu peltola Fiesta
25 C 19:18:00 Arvo Etelä VaToSUA Jukka Pehkonen VaToSUA Fiat
26 C 19:20:00 Stefan Strand Kristian Lappalainen
27 C 19:22:00 Petri Hippeläinen TAUK Niko Hippeläinen -0 kilp. ulkopuolella
28 19:24:00
29 19:26:00
30 19:28:00
31 B 19:30:00 Mika Salo RiiUA Eemi Salo RiiUA Impreza
32 B 19:32:00 Raul Kotajärvi AL-Oulu Jarno Kotajärvi AL-Kuopio Onni Corsa
33 B 19:34:00 Ari Karjalainen AAU Mika Pulkkinen LopUA
34 B 19:36:00 Ville Suominen AAU Pauli Halminen AAU Vw Golf
35 B 19:38:00 Aleksi Mattsson KangUa Mikko Kallio KangUa VW Golf
36 B 19:40:00 Anita Heino HyUA Pasi Winberg HyUA Winhaan Suzuki
37 B 19:42:00 Hannu Putila SaloUA Risto Suomela SaloUA Subaru
38 B 19:44:00 Egil Sundberg UFAK Bengt Ölander UFAK Subaru
39 B 19:46:00 Rolf Felin UFAK Stefan Felin UFAK Subaru Impreza
40 19:48:00
41 19:50:00
42 19:52:00
43 M 19:54:00 Matti Erämaja AL-Hki Antti Erämaja AL-Hki VW - Golf
44 M 19:56:00 Olli Riiho RiiUA Erkki Laakso UFAK VW Golf
45 M 19:58:00 Hintikka Kari FoSUA Halme Joni FoSUA HaAS-Impreza
46 M 20:00:00 Anssi Karppinen TCOF Timo Saarinen KangUA Toyota
47 M 20:02:00 Raimo Vennola HeiUA Jari Kulmala KangUA BMW 325 iX
48 M 20:04:00 Jukka Paloposki TAUK Kari Paulin TAUK Corsa
49 M 20:06:00 Kari Mäkinen VaToSUA Markus Mäki VaToSUA RAV4
50 M 20:08:00 Mari Heikkilä AL Hki Reijo Mäkeläinen AL Hki VW Golf
51 M 20:10:00 Matti Raunimo TCOF Jari Itäkodes TCOF PER
52 M 20:12:00 Timo Ristolainen AL Hki Aimo Haikonen MikUA SUBARU
53 M 20:14:00 Henri Oksman VMF Antti Nousiainen LahUA C2
Subaru Leone RX 4WD -85