Moi
Riihimäen harkkari alkaa vähitellen valmistua ja lähtöpaikkana viime vuoden tapaan Riihimäen Urheiluautoilijoiden toimisto Kynttilätie 6, Riihimäki. Ensimmäiset E-luokkalaiset lähtevät n. klo 18:30 ja muut luokat perään E, C, B, MA. Ihanneajat asettunevat kaikilla luokilla alle puoleentoista tuntiin, mutta siirtymät ovat hyvin minimaalisia. Kilpailualueena Riihimäki ja Hyvikää.
Kilpailu on osittain vanhoissa tutuissa paikoissa ja osittain on aivan uutta,
Ilmoittautuminen
Terveisin
ratamestari, tuloslaskija, tiedottaja... Mika
Riihimäen harkkari 4.6.2019
Moderators: Moderaattori, Moderaattorit
-
- Posts: 24
- Joined: Mon Jun 04, 2012 8:18 pm
- Location: Suomi
- Contact:
Re: Riihimäen harkkari 4.6.2019 lähtöluettelo
Riihimäen harjoitusajon lähtöluettelo
Lähtö/maali RiiUA:n toimisto, Kynttilätie 6, Riihimäki
Pysäköinti Havin puolelle eli aitojen sisälle portin vasemmalle puolelle. Aitojen sisällä tupakointi kielletty!
Katsastus portin ulkopuolella.
Kaikkien luokkien ihanneaika n. tunti erittäin tiivistä suunnistusta. Kilpailualue Riihimäki-Hyvinkää.
Jälki-ilmoittautumiset 040 728 4933 / Mika
luokka nro l-aika kuski-kartturi seurat auto
E 1 18.30 - /
E 2 18.32 - /
E 3 18.34 - /
E 4 18.36 Juha-Pekka Järvinen - Taina Santala / Volvo
E 5 18.38 Jari Klen - Jani Klen Mikua/Mikua Subaru justy
E 6 18.40 Vesa Härkönen - Vanessa Härkönen / Honda Civic
E 7 18.42 Sanna Julkunen - Satu Petrell / Toyota hilux
C 11 18.50 - /
C 12 18.52 - /
C 13 18.54 - /
C 14 18.56 Ville Muilu - Tommi Muilu AAU/AAU Ford Fiesta
C 15 18.58 Esko Vuorenpää - Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto
C 16 19.00 Hannu Kamppi - Ropert Kamppi Spauk/LopUA Kampin tilan Fi
C 17 19.02 Hannu Juselius - Hannu Hirsivaara THUTeam/Al-Lohj Audi 1.8t
C 18 19.04 Ville Suominen - Antti Will AAU/VaToSUA Vw Golf
C 19 19.06 Samuli Sulku - Seppo Sulku / Nissan Micra
C 20 19.08 Janne Raitala - Aki Raitala TAUK/TAUK Toyota
C 21 19.10 Kari Maunula - Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Ford Focus
C 22 19.12 Heidi Westling - Kristian Lappalainen / Nissan Navara
C 23 19.14 Arvo Etelä - Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat
C 24 19.16 Teemu Lehtinen - Jussi Kokko HyUA/HyUA Subaru Legacy
C 25 19.18 Mikko Alitalo - Johanna Erämaja LopenUa/LopenUa Nissan Micra
C 26 19.20 Kai Arminen - Tarja Arminen LopUA/LopUA Subaru Eno
B 27 19.40 - /
B 28 19.42 - /
B 29 19.44 - /
B 31 19.48 Rasmus Hakala - Teemu Hakala AAU/AAU Golf Alltrack
B 32 19.50 Raul Kotajärvi - Jarno Kotajärvi AL-Oulu/AL-Kuop KotA3
B 33 19.52 Jarmo Hakonen - Andrei Krüger UFAK/UFAK Subary
B 34 19.54 Janne Haaparanta - Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106
B 35 19.56 Anssi Vuorinen - Hannu Pusa TCoF/TCoF Toyota RAV4
B 36 19.58 Ari Karjalainen - Mika Pulkkinen AAU/LopUa Toyota Rav4
B 37 20.00 Jari Järvinen - Antti Erämaja /AL-Hki VW Golf
B 38 20.02 Egil Sundberg - Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru
M 39 20.14 - /
M 40 20.16 - /
M 41 20.18 - /
M 42 20.20 Anssi Karppinen - Joni Halme TCOF/FoSUA Toyota
M 43 20.22 Timo Ristolainen - Aimo Haikonen ALHki/MikUA SUBARU
M 44 20.24 Mikko Rintamäki - Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323
M 45 20.26 Matti Raunimo - Jari Itäkodes JAS/JAS Impreza
M 46 20.28 Heikki Lehtonen - Petri Hippeläinen VaToSUA/TAUK Lancer
M 47 20.30 Raimo Vennola - Stig Djupsjöbacka HeiUA/UFAK Pösö
M 48 20.32 Jukka Paloposki - Kari Paulin TAUK/TAUK Impreza
M 49 20.34 Kari Mäkinen - Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4
M 50 20.36 Miikka Mäenpää - Marko Mäenpää AAU/AAu Toyota Starlet
M 51 20.38 Markku Innala - Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki
M 52 20.40 Jari Koivisto - Toni Koivisto FoSUA/FoSUA Starlet
M 53 20.42 Anita Heino - Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan RAV
M 54 20.44 Jari Ojanperä - Jari Kulmala NASU/KangUA BMW
M 55 20.46 Markku Jalava - Esa Orava LopUa/LopUa Impreza
Tervetuloa Riihimäelle kilpailemaan!
Lähtö/maali RiiUA:n toimisto, Kynttilätie 6, Riihimäki
Pysäköinti Havin puolelle eli aitojen sisälle portin vasemmalle puolelle. Aitojen sisällä tupakointi kielletty!
Katsastus portin ulkopuolella.
Kaikkien luokkien ihanneaika n. tunti erittäin tiivistä suunnistusta. Kilpailualue Riihimäki-Hyvinkää.
Jälki-ilmoittautumiset 040 728 4933 / Mika
luokka nro l-aika kuski-kartturi seurat auto
E 1 18.30 - /
E 2 18.32 - /
E 3 18.34 - /
E 4 18.36 Juha-Pekka Järvinen - Taina Santala / Volvo
E 5 18.38 Jari Klen - Jani Klen Mikua/Mikua Subaru justy
E 6 18.40 Vesa Härkönen - Vanessa Härkönen / Honda Civic
E 7 18.42 Sanna Julkunen - Satu Petrell / Toyota hilux
C 11 18.50 - /
C 12 18.52 - /
C 13 18.54 - /
C 14 18.56 Ville Muilu - Tommi Muilu AAU/AAU Ford Fiesta
C 15 18.58 Esko Vuorenpää - Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto
C 16 19.00 Hannu Kamppi - Ropert Kamppi Spauk/LopUA Kampin tilan Fi
C 17 19.02 Hannu Juselius - Hannu Hirsivaara THUTeam/Al-Lohj Audi 1.8t
C 18 19.04 Ville Suominen - Antti Will AAU/VaToSUA Vw Golf
C 19 19.06 Samuli Sulku - Seppo Sulku / Nissan Micra
C 20 19.08 Janne Raitala - Aki Raitala TAUK/TAUK Toyota
C 21 19.10 Kari Maunula - Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Ford Focus
C 22 19.12 Heidi Westling - Kristian Lappalainen / Nissan Navara
C 23 19.14 Arvo Etelä - Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat
C 24 19.16 Teemu Lehtinen - Jussi Kokko HyUA/HyUA Subaru Legacy
C 25 19.18 Mikko Alitalo - Johanna Erämaja LopenUa/LopenUa Nissan Micra
C 26 19.20 Kai Arminen - Tarja Arminen LopUA/LopUA Subaru Eno
B 27 19.40 - /
B 28 19.42 - /
B 29 19.44 - /
B 31 19.48 Rasmus Hakala - Teemu Hakala AAU/AAU Golf Alltrack
B 32 19.50 Raul Kotajärvi - Jarno Kotajärvi AL-Oulu/AL-Kuop KotA3
B 33 19.52 Jarmo Hakonen - Andrei Krüger UFAK/UFAK Subary
B 34 19.54 Janne Haaparanta - Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106
B 35 19.56 Anssi Vuorinen - Hannu Pusa TCoF/TCoF Toyota RAV4
B 36 19.58 Ari Karjalainen - Mika Pulkkinen AAU/LopUa Toyota Rav4
B 37 20.00 Jari Järvinen - Antti Erämaja /AL-Hki VW Golf
B 38 20.02 Egil Sundberg - Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru
M 39 20.14 - /
M 40 20.16 - /
M 41 20.18 - /
M 42 20.20 Anssi Karppinen - Joni Halme TCOF/FoSUA Toyota
M 43 20.22 Timo Ristolainen - Aimo Haikonen ALHki/MikUA SUBARU
M 44 20.24 Mikko Rintamäki - Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323
M 45 20.26 Matti Raunimo - Jari Itäkodes JAS/JAS Impreza
M 46 20.28 Heikki Lehtonen - Petri Hippeläinen VaToSUA/TAUK Lancer
M 47 20.30 Raimo Vennola - Stig Djupsjöbacka HeiUA/UFAK Pösö
M 48 20.32 Jukka Paloposki - Kari Paulin TAUK/TAUK Impreza
M 49 20.34 Kari Mäkinen - Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4
M 50 20.36 Miikka Mäenpää - Marko Mäenpää AAU/AAu Toyota Starlet
M 51 20.38 Markku Innala - Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki
M 52 20.40 Jari Koivisto - Toni Koivisto FoSUA/FoSUA Starlet
M 53 20.42 Anita Heino - Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan RAV
M 54 20.44 Jari Ojanperä - Jari Kulmala NASU/KangUA BMW
M 55 20.46 Markku Jalava - Esa Orava LopUa/LopUa Impreza
Tervetuloa Riihimäelle kilpailemaan!
Re: Riihimäen harkkari 4.6.2019
Kiitos osallistujille! Kilpailu oli aika haastava etenkin alemmille luokille, mutta kaikki selvisivät maaliin.
Tulokset sarjan sivuilla
Sarjapisteet RiiUA:n kilpailun jälkeen
Terveisin
Mika
Tulokset sarjan sivuilla
Sarjapisteet RiiUA:n kilpailun jälkeen
Terveisin
Mika