AS-HARKKARI LAPUALLA
Moderators: Moderaattori, Moderaattorit
AS-HARKKARI LAPUALLA
AS-harkkari Lapualla su.6.11.2011 klo 13.00 alkaen. LapUA:n "jokkisradalla".
Luokat: E,C ja loput eli (K)
kisa on noin 2 tunnin mittainen ja EjaC-luokan reitin voi ajaa siviiliautolla!!!
K-luokan reittiviiva on lähes sama vain pohjakarttoja puuttuu
Mukana ehkä myös S-asemia ?????
Ratamestareina: Marko Hakola ja Markku Välkkilä
ilmoittautuminen torstai-iltaan 3. 11.2011 klo 19.00 mennessä.
sähköpostilla markku.valkkila(ät)netikka.fi tai puh.0500-567172
Luokat: E,C ja loput eli (K)
kisa on noin 2 tunnin mittainen ja EjaC-luokan reitin voi ajaa siviiliautolla!!!
K-luokan reittiviiva on lähes sama vain pohjakarttoja puuttuu
Mukana ehkä myös S-asemia ?????
Ratamestareina: Marko Hakola ja Markku Välkkilä
ilmoittautuminen torstai-iltaan 3. 11.2011 klo 19.00 mennessä.
sähköpostilla markku.valkkila(ät)netikka.fi tai puh.0500-567172
-
- Posts: 111
- Joined: Mon Feb 19, 2007 1:52 pm
Re: hei
Hirvijärventie ja numeroksi 50 niin pitäsis viedä lähelle jokkisrataazeko85 wrote:mikä olisi osoite lähtöpaikalle? kun tullaan täältä pirkanmaalta sinne niin olisi hyvä saada pikkuisen tarkempaa osoitetta että osaa suunnistaa sinne sitten
-
- Posts: 111
- Joined: Mon Feb 19, 2007 1:52 pm
LÄHTÖLUETTELO 6.11.2011
Lk Nro L-aika Kuljettaja Kartturi Seura Auto
K 1 12:30
K 2 12:32
K 3 12:34 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA Korsa
K 4 12:36 Ari Viertola Arto Malkakorpi VaaSAS Hippo
K 5 12:38 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä/VetUA Micra
K 6 12:40 Mika Alakoskela Esko Lehtiniemi LapUA/KurUA Mazda
K 7 12:42 Jari Penttinen Tor Holm NNSB Toyota
K 8 12:44 Teemu Hangasmaa Lasse Pajala LapUA Golf
K 9 12:46 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä Mazda
K 10 12:48 Jaana Grankull Kenneth Grankull NNSB Audi
K 11 12:50 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA Golf
Mopo 12 12:52 Toni Hahtokari Rami Mäki
Mopo 13 12:54 Aapeli Puistikko Juha Sukuvaara
Mopo 14 12:56
E 15 12:58 Matti Yli-Sikkilä Kari Juntunen
E 16 13:00 Juha Heikkilä Sami Heikkilä KurUA Renault
E 17 13:02 Jarno Mäntymaa Esa Mäntymaa Golf
E 18 13:04 Tiina Mattila Pekka Mattila Viiala
E 19 13:06 Juha Näykki Ari Varamäki LapUA Nissan
E 20 13:08 Paula Mäki-Annala Kimmo Annala
E 21 13:10 Jukka Kinnari Juha Kinnari JurvanUA Subaru
E 22 13:12 Juha Korkeamäki Henri Hakola Audi
E 23 13:14 Anssi Ojanen Veeti Ojanen LapUA VW
E 24 13:16
C 25 13:18
C 26 13:20 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläinen LapUA Ford
C 27 13:22 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUA Golf
C 28 13:24 Veli-Matti Niemistö Janne Niemi Opel
C 29 13:26 Teemu Juntunen Niko Viljanen LapUA Subaru
C 30 13:28 J-P Karjanlahti Josefina Karjanlahti KurUA Toyota
C 31 13:30 Annelie Haka Tomas Glasberg Toyota
C 32 13:32
C 33 13:34
AS –HARJOITUSAJO
Lapuan UA järjestää AS- Harjoitusajot 6.11.2011
Kilpailukeskuksena on Kivimäen moottorirata
K- luokalla on heppakenkiä ja s-asemia useampia, lisäksi
myös jokainen ylimääräinen RT-merkintä rankaisee 200 vp.
C- luokalla on myös heppakenkiä, mutta ei s- asemia eikä myöskään ylimääräiset rankaise.
E ja Mopo- luokalla ei ole heppakenkiä, eikä myöskään s-asemia ja ylimääräiset ei rankaise.
Kisan pituus tulee olemaan noin 60-70 km. kestoltaan noin vähä yli 2 tuntia , kisassa käytetään Emittiä.
Osallistumismaksuna: K – C - E- Luokilla 15€
Mopo-Luokalla 10€
Lk Nro L-aika Kuljettaja Kartturi Seura Auto
K 1 12:30
K 2 12:32
K 3 12:34 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA Korsa
K 4 12:36 Ari Viertola Arto Malkakorpi VaaSAS Hippo
K 5 12:38 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä/VetUA Micra
K 6 12:40 Mika Alakoskela Esko Lehtiniemi LapUA/KurUA Mazda
K 7 12:42 Jari Penttinen Tor Holm NNSB Toyota
K 8 12:44 Teemu Hangasmaa Lasse Pajala LapUA Golf
K 9 12:46 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä Mazda
K 10 12:48 Jaana Grankull Kenneth Grankull NNSB Audi
K 11 12:50 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA Golf
Mopo 12 12:52 Toni Hahtokari Rami Mäki
Mopo 13 12:54 Aapeli Puistikko Juha Sukuvaara
Mopo 14 12:56
E 15 12:58 Matti Yli-Sikkilä Kari Juntunen
E 16 13:00 Juha Heikkilä Sami Heikkilä KurUA Renault
E 17 13:02 Jarno Mäntymaa Esa Mäntymaa Golf
E 18 13:04 Tiina Mattila Pekka Mattila Viiala
E 19 13:06 Juha Näykki Ari Varamäki LapUA Nissan
E 20 13:08 Paula Mäki-Annala Kimmo Annala
E 21 13:10 Jukka Kinnari Juha Kinnari JurvanUA Subaru
E 22 13:12 Juha Korkeamäki Henri Hakola Audi
E 23 13:14 Anssi Ojanen Veeti Ojanen LapUA VW
E 24 13:16
C 25 13:18
C 26 13:20 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläinen LapUA Ford
C 27 13:22 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUA Golf
C 28 13:24 Veli-Matti Niemistö Janne Niemi Opel
C 29 13:26 Teemu Juntunen Niko Viljanen LapUA Subaru
C 30 13:28 J-P Karjanlahti Josefina Karjanlahti KurUA Toyota
C 31 13:30 Annelie Haka Tomas Glasberg Toyota
C 32 13:32
C 33 13:34
AS –HARJOITUSAJO
Lapuan UA järjestää AS- Harjoitusajot 6.11.2011
Kilpailukeskuksena on Kivimäen moottorirata
K- luokalla on heppakenkiä ja s-asemia useampia, lisäksi
myös jokainen ylimääräinen RT-merkintä rankaisee 200 vp.
C- luokalla on myös heppakenkiä, mutta ei s- asemia eikä myöskään ylimääräiset rankaise.
E ja Mopo- luokalla ei ole heppakenkiä, eikä myöskään s-asemia ja ylimääräiset ei rankaise.
Kisan pituus tulee olemaan noin 60-70 km. kestoltaan noin vähä yli 2 tuntia , kisassa käytetään Emittiä.
Osallistumismaksuna: K – C - E- Luokilla 15€
Mopo-Luokalla 10€
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 MAALI AT RT Yht
MO 12 1 Toni Hahtokari Rami Mäki 0 -315 948 0 1263 7800 9063
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 MAALI AT RT Yht
E 16 1 Juha Heikkilä Sami Heikkilä KurUA 0 -63 -111 0 0 0 174 0 174
E 17 2 Jarno Mäntymaa Esa Mäntymaa 0 -21 0 0 0 0 21 600 621
E 23 3 Anssi Ojanen Veeti Ojanen LapUA 0 -115 0 0 -9 0 124 1200 1324
E 21 4 Jukka Kinnari Juha Kinnari JurvanUA -191 -222 -97 0 -112 0 622 1200 1822
E 22 5 Juha Korkeamäki Henri Hakola 0 -68 387 0 -81 0 536 1800 2336
E 18 6 Pekka Mattila Tiina Mattila Viiala -1864 -277 306 0 -174 0 2621 4200 6821
E 20 7 Paula Mäki-Annala Kimmo Annala -1228 -783 33 0 -140 0 2184 6000 8184
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 MAALI AT RT Yht
C 26 1 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläinen LapUA 0 0 0 0 -88 0 88 0 88
C 29 2 Teemu Juntunen Niko Viljanen LapUA 0 0 0 0 0 0 0 600 600
C 27 3 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUA -273 -68 0 0 -132 0 473 1200 1673
C 25 4 Juha Näykki Ari Varamäki LapUA 0 -183 15 0 -302 0 500 1800 2300
C 32 5 Kenneth Wärnmann Eria Wärnmann IS.Söderby 0 -129 0 0 -142 0 271 2400 2671
C 31 6 Annelie Haka Tomas Glasberg 0 -115 261 0 -122 0 498 2400 2898
C 30 7 J-P Karjanlahti Josefina Karjanlahti KurUA -118 -455 -258 0 -328 0 1159 1800 2959
C 28 8 Veli-Matti Niemistö Janne Niemi 0 -156 -93 0 -132 0 381 3000 3381
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 JAT6 AT RT Yht
K 4 1 Ari Viertola Arto Malkakorpi VaaSAS 0 -35 0 0 -184 0 219 0 219
K 6 2 Mika Alakoskela Esko Lehtiniemi LapUA 0 -28 60 0 -68 0 156 600 756
K 8 3 Lasse Pajala Roosa Pajala LapUA 0 -150 -69 0 -133 0 352 600 952
K 3 4 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA -133 -264 0 0 -233 0 630 600 1230
K 11 5 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA 0 0 -1 0 -4 0 5 1400 1405
K 9 6 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä 0 -41 0 0 -85 0 126 1600 1726
K 7 7 Jari Penttinen Tor Holm NNSB 0 -154 -121 0 -194 0 469 4000 4469
K 5 8 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä 0 0 0 0 -367 0 367 4800 5167
MO 12 1 Toni Hahtokari Rami Mäki 0 -315 948 0 1263 7800 9063
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 MAALI AT RT Yht
E 16 1 Juha Heikkilä Sami Heikkilä KurUA 0 -63 -111 0 0 0 174 0 174
E 17 2 Jarno Mäntymaa Esa Mäntymaa 0 -21 0 0 0 0 21 600 621
E 23 3 Anssi Ojanen Veeti Ojanen LapUA 0 -115 0 0 -9 0 124 1200 1324
E 21 4 Jukka Kinnari Juha Kinnari JurvanUA -191 -222 -97 0 -112 0 622 1200 1822
E 22 5 Juha Korkeamäki Henri Hakola 0 -68 387 0 -81 0 536 1800 2336
E 18 6 Pekka Mattila Tiina Mattila Viiala -1864 -277 306 0 -174 0 2621 4200 6821
E 20 7 Paula Mäki-Annala Kimmo Annala -1228 -783 33 0 -140 0 2184 6000 8184
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 MAALI AT RT Yht
C 26 1 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläinen LapUA 0 0 0 0 -88 0 88 0 88
C 29 2 Teemu Juntunen Niko Viljanen LapUA 0 0 0 0 0 0 0 600 600
C 27 3 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUA -273 -68 0 0 -132 0 473 1200 1673
C 25 4 Juha Näykki Ari Varamäki LapUA 0 -183 15 0 -302 0 500 1800 2300
C 32 5 Kenneth Wärnmann Eria Wärnmann IS.Söderby 0 -129 0 0 -142 0 271 2400 2671
C 31 6 Annelie Haka Tomas Glasberg 0 -115 261 0 -122 0 498 2400 2898
C 30 7 J-P Karjanlahti Josefina Karjanlahti KurUA -118 -455 -258 0 -328 0 1159 1800 2959
C 28 8 Veli-Matti Niemistö Janne Niemi 0 -156 -93 0 -132 0 381 3000 3381
Lk Nro Sij Kuljettaja Kartanlukija Seura JAT1 JAT2 JAT3 JAT4 JAT5 JAT6 AT RT Yht
K 4 1 Ari Viertola Arto Malkakorpi VaaSAS 0 -35 0 0 -184 0 219 0 219
K 6 2 Mika Alakoskela Esko Lehtiniemi LapUA 0 -28 60 0 -68 0 156 600 756
K 8 3 Lasse Pajala Roosa Pajala LapUA 0 -150 -69 0 -133 0 352 600 952
K 3 4 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA -133 -264 0 0 -233 0 630 600 1230
K 11 5 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA 0 0 -1 0 -4 0 5 1400 1405
K 9 6 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä 0 -41 0 0 -85 0 126 1600 1726
K 7 7 Jari Penttinen Tor Holm NNSB 0 -154 -121 0 -194 0 469 4000 4469
K 5 8 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä 0 0 0 0 -367 0 367 4800 5167