Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Moderators: Moderaattori, Moderaattorit

Post Reply
matti
Posts: 116
Joined: Wed Oct 04, 2006 2:44 pm
Location: Helsinki
Contact:

Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by matti » Tue Jun 04, 2019 7:29 am

UFAK järjestää tiistaina 11.6 Kanta-Hämeen AS-sarjan eteläisimmän osakilpailun. Lähtö- ja maalipaikka ajettavaan harkkariin löytyy Vantaan puolelta kolmostien varrelta Neste Keimola Länsi, joka on Hämeenlinnanväylän pohjoisesta Helsinkiin tulevan kaistakokonaisuuden puoleinen Neste-asema.Jos saapuu etelästä eli Helsingin suunnalta, joutuu käymään kääntymässä Klaukkalan risteyksessä.

Aloittelijoille on luvassa opastusta tarvittaessa n. klo 18.00 alkaen.

MA- ja B-luokilla on käytössä S-asemat

Tervetuloa sankoin joukoin harrastamaan!

mikky
Posts: 289
Joined: Wed Sep 27, 2006 8:14 am
Location: Riihimäki
Contact:

Re: Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by mikky » Thu Jun 06, 2019 7:38 am

Ilmoittautumislomakke ei eilen toiminut, mutta nyt taas toimii.

Ilmoittautumaan

Suamine1
Posts: 4
Joined: Tue May 01, 2018 9:16 pm

Re: Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by Suamine1 » Sat Jun 08, 2019 8:45 pm

Keimolan huoltseille ei siis ole vieläkään valmistunut väylää vaikka alueella on myllätty liittymiä uusiksi? :shock:

Diizei_
Posts: 2
Joined: Mon Jun 05, 2017 10:29 am

Re: Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by Diizei_ » Sun Jun 09, 2019 9:22 am

Ei ainakaa karttojen mukaan tuonne laillisesti pääse kuin moottoritien kautta.

matti
Posts: 116
Joined: Wed Oct 04, 2006 2:44 pm
Location: Helsinki
Contact:

Re: Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by matti » Mon Jun 10, 2019 6:38 am

Lähtöluettelo:


Numero Aika Luokka Kuljettaja seura Kartanpitäjä Seura Auto
1 18.30 E
2 18.32 E
3 18.34 E Manu Immonen - Matias Immonen - Nissan
4 18.36 E Pekka Kaipainen AL-HKI Juha Kaipainen - VW Golf kilp ulkopuolinen
5 18.38 E Valtteri Mäkelä - Mikko Winsten - Suzuki Jimny
6 18.40 C
7 18.42 C
8 18.44 C Mikko Alitalo LopUA Johanna Erämaja LopUA Nissan Micra
9 18.46 C Teemu Toivonen - Jukka Toivonen RiiUA VW Golf
10 18.48 C Ville Suominen AAU Antti Will VaToSUA VW Golf
11 18.50 C Teemu Lehtinen HyUA Jussi Kokko HyUA #Hukassa Legacy
12 18.52 C Samuli Sulku - Seppo Sulku - Nissan Micra
13 18.54 C Kari Maunula LopUA Mika Yli-Marttila LopUA Ford Fiesta
14 18.56 C Hannu Juselius THU Team Hannu Hirsivaara AL-Lohja Audi 1.8T
15 18.58 C Kai Arminen LopUA Tarja Arminen LopUA Subaru Eno
16 19.00 C Janne Raitala TAUK Aki Raitala TAUK Toyota
17 19.02 C Ville Muilu AAU Tommi Muilu AAU Ford Fiesta
18 19.04 M
19 19.06 M Miikka Mäenpää AAU Marko Mäenpää AAU Toyota Starlet
20 19.08 M Markku Innala TAUK Heikki Komeri TAUK REMET-Suzuki
21 19.10 M Mikko Rintamäki JSAST Arto Mattila VaToSUA Mazda 323
22 19.12 M Mari Heikkilä AL-Hki Reijo Mäkeläinen AL-Hki VW Golf
23 19.14 M Heikki Lehtonen VaToSUA Petri Hippeläinen TAUK Lancer
24 19.16 M Timo Ristolainen - Aimo Haikonen MikUA Subaru
25 19.18 M Raimo Vennola HeiUA Stig Djupsjöbacka UFAK Subaru
26 19.20 M Mika Salo RiiUA Pasi Winberg HyUA Subaru
27 19.22 M Henri Oksman VMF Antti Nousiainen LamUA C2
28 19.24 M Jukka Paloposki TAUK Kari Paulin TAUK Impreza
29 19.26 M Matti Raunimo JAS Jari Itäkodes JAS Impreza
30 19.28 M Olli Riiho RiiUA Markus Riiho RiiUA Toyota RAV4
31 19.30 M Matti Erämaja AL-Hki Antti Erämaja AL-Hki VW Golf
32 19.32 M Jari Ojanperä NaSU Jari Kulmala KangUA BMW
33 19.34 B
34 19.36 B
35 19.38 B Anssi Vuorinen TCoF Hannu Pusa TCoF Toyota RAV4
36 19.40 B Ari Karjalainen AAU Mika Pulkkinen LopUA Toyota Rav4
37 19.42 B Harri Kivimäki NokUA Jani Joensuu TamUA RaceColt
38 19.44 B Anton Tuomala JSAST Ari Tuomala JSAST RAV4
39 19.46 B Janne Haaparanta I-HelUA Jussi Pasanen I-HelUA Peugeot 106
40 19.48 B Rasmus Hakala AAU Teemu Hakala AAU Golf Alltrack

matti
Posts: 116
Joined: Wed Oct 04, 2006 2:44 pm
Location: Helsinki
Contact:

Re: Kanta-Hämeen harkkari UFAK osakilpailu tiistaina 11.6. alkaen klo 18.30

Post by matti » Tue Jun 11, 2019 10:12 pm

TULOKSET

Kanta Häme 2018 UFAK 11.06.2019 tulaika: 11.06.2019 22.31:48

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

1 2 Vesa Hakola Mikael Korhonen EMSC/EMSC Ford 2677 16
2 4 Pekka Kaipainen Juha Kaipainen AL-HKI/- VW Golf /kilp.ulk 5014
3 1 Juha Sandholm Juha-Matti Isonma -/- Kekkis 8701 14
4 5 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -/- Suzuki Jimny 10661 13
3 Manu Immonen Matias Immonen -/- Nissan KESK 0

kpl: 5 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

1 9 Teemu Toivonen Jukka Toivonen -/RiiUA VW Golf 565 16
2 8 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra 1008 14
3 13 Kari Maunula Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Ford Fiesta 1174 13
4 12 Samuli Sulku Seppo Sulku -/- Nissan Micra 1811 12
5 14 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara THUTeam/AL-Lohja Audi 1.8T 1897 11
6 16 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Toyota 2220 10
7 10 Ville Suominen Antti Will AAU/VaToSUA VW Golf 2461 9
8 11 Teemu Lehtinen Jussi Kokko HyUA/HyUA #Hukassa Legacy 3150 8
9 15 Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Subaru Eno 6540 7
7 Janne YliHeikkilä Kristian Lappalai -/- Nissan Navara KESK 0
17 Ville Muilu Tommi Muilu AAU/AAU Ford Fiesta PER 0 Työeste

kpl: 11 ilm: 0 trk: 9 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 1 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

1 38 Anton Tuomala Ari Tuomala JSAST/JSAST RAV4 2239 16
2 35 Anssi Vuorinen Hannu Pusa TCoF/TCoF Toyota RAV4 2348 14
3 37 Harri Kivimäki Jani Joensuu NokUA/TamUA RaceColt 3125 13
4 36 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota Rav4 4535 12
5 39 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106 6913 11
40 Rasmus Hakala Teemu Hakala AAU/AAU Golf Alltrack PER 0

kpl: 6 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

1 27 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF/LamUA C2 856 16
2 30 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA/RiiUA Toyota RAV4 1018 14
3 32 Jari Ojanperä Jari Kulmala NaSU/KangUA BMW 1573 13
4 31 Matti Erämaja Antti Erämaja AL-Hki/AL-Hki VW Golf 2029 12
5 29 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS/JAS Impreza 2813 11
6 21 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 323 2996 10
7 28 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Impreza 3272 9
8 18 Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza 3873 8
9 26 Mika Salo Pasi Winberg RiiUA/HyUA Subaru 3958 7
10 19 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 4517 6
11 20 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 4710 5
12 23 Heikki Lehtonen Petri Hippeläinen VaToSUA/TAUK Lancer 5254 4
13 24 Timo Ristolainen Aimo Haikonen -/MikUA Subaru 5429 3
14 25 Raimo Vennola Stig Djupsjöbacka HeiUA/UFAK Subaru 6112 2
15 22 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf 7109 1

kpl: 15 ilm: 0 trk: 15 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------



LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 2 Vesa Hakola Mikael Korhonen +0 -277 +0 +0 277 2400 +0 2677
2 4 Pekka Kaipainen Juha Kaipainen -44 -875 +495 +0 1414 3600 +0 5014
3 1 Juha Sandholm Juha-Matti Isonma -442 -1350 +909 +0 2701 2400 3600 8701
4 5 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -776 -3084 +201 +0 4061 6600 +0 10661
3 Manu Immonen Matias Immonen +0 +0 +0 KESK

kpl: 5 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 JAT3 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 9 Teemu Toivonen Jukka Toivonen -49 +0 -490 -26 +0 565 +0 +0 565
2 8 Mikko Alitalo Johanna Erämaja -34 +39 -335 +0 +0 408 600 +0 1008
3 13 Kari Maunula Mika Yli-Marttila -235 +429 -510 +0 +0 1174 +0 +0 1174
4 12 Samuli Sulku Seppo Sulku -37 +0 -574 +0 +0 611 1200 +0 1811
5 14 Hannu Juselius Hannu Hirsivaara -236 +6 -452 -3 +0 697 1200 +0 1897
6 16 Janne Raitala Aki Raitala -46 +114 -805 -55 +0 1020 1200 +0 2220
7 10 Ville Suominen Antti Will -76 -209 -1200 -376 +0 1861 600 +0 2461
8 11 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -44 +363 -920 -23 +0 1350 1800 +0 3150
9 15 Kai Arminen Tarja Arminen -21 +0 -1096 -23 +0 1140 5400 +0 6540
7 Janne YliHeikkilä Kristian Lappalai +0 +0 +0 KESK
17 Ville Muilu Tommi Muilu +0 +0 +0 PER

kpl: 11 ilm: 0 trk: 9 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 1 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 AT2 JAT3 AT3 JAT4 JAT5 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 38 Anton Tuomala Ari Tuomala +0 +42 -209 -20 -269 +0 -436 -63 +0 1039 1200 +0 2239
2 35 Anssi Vuorinen Hannu Pusa -35 +9 -442 +0 -486 -60 -598 -118 +0 1748 600 +0 2348
3 37 Harri Kivimäki Jani Joensuu -60 +3 -402 -24 -458 -20 -923 -35 +0 1925 1200 +0 3125
4 36 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen -171 +60 -350 +0 -297 +0 -647 -10 +0 1535 3000 +0 4535
5 39 Janne Haaparanta Jussi Pasanen +33 +42 -486 -1229 -1566 +105 -518 +534 +0 4513 2400 +0 6913
40 Rasmus Hakala Teemu Hakala +0 +0 +0 PER

kpl: 6 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 1 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija JAT1 AT1 JAT2 AT2 JAT3 AT3 JAT4 JAT5 Maali AT-yht RTp Muut Tulos

1 27 Henri Oksman Antti Nousiainen -13 +51 -230 +0 -204 +0 -358 +0 +0 856 +0 +0 856
2 30 Olli Riiho Markus Riiho -15 +102 -228 +0 -237 +0 -316 +120 +0 1018 +0 +0 1018
3 32 Jari Ojanperä Jari Kulmala +0 +63 -230 +0 -176 +0 -324 +180 +0 973 600 +0 1573
4 31 Matti Erämaja Antti Erämaja +0 +60 -302 +0 -190 -1 -276 +0 +0 829 1200 +0 2029
5 29 Matti Raunimo Jari Itäkodes -5 +81 -224 +0 -231 +30 -538 +504 +0 1613 1200 +0 2813
6 21 Mikko Rintamäki Arto Mattila -2 +33 -329 +0 -391 +0 -441 +0 +0 1196 1800 +0 2996
7 28 Jukka Paloposki Kari Paulin -1 +99 -445 +0 -304 -5 -593 -25 +0 1472 1800 +0 3272
8 18 Markku Jalava Esa Orava -63 +30 -596 +0 -393 -35 -956 +0 +0 2073 1800 +0 3873
9 26 Mika Salo Pasi Winberg +0 +39 -333 +0 -246 +9 -276 -55 +0 958 3000 +0 3958
10 19 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää -98 +33 -612 -2 -391 +0 -838 -143 +0 2117 2400 +0 4517
11 20 Markku Innala Heikki Komeri +0 +48 -573 +0 -403 +210 -476 +0 +0 1710 3000 +0 4710
12 23 Heikki Lehtonen Petri Hippeläinen -7 +21 -361 +0 -271 +0 -344 -50 +0 1054 4200 +0 5254
13 24 Timo Ristolainen Aimo Haikonen -10 +183 -273 +0 -391 +90 -501 +381 +0 1829 3600 +0 5429
14 25 Raimo Vennola Stig Djupsjöbacka +0 +15 -647 +66 -364 -25 -771 -24 +0 1912 4200 +0 6112
15 22 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -85 +198 -525 +159 -400 +45 -771 +126 +0 2309 4800 +0 7109

kpl: 15 ilm: 0 trk: 15 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

Post Reply