XL Aprilli-ST Tulokset

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Valvojat: Moderaattori, Moderaattorit

Åke
Viestit: 492
Liittynyt: Ti Syys 26, 2006 6:54 am
Paikkakunta: Janakkala

XL Aprilli-ST Tulokset

ViestiKirjoittaja Åke » Su Syys 04, 2016 1:54 am

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np

1 2 Petteri Levonoja Pasi Levonoja PR-Rac/KangUA vw 3570 3
2 8 Teemu Stenberg Jani Mild TAUK/KonnMK/UA pienapu.fi RAV4 4230 2
3 7 Aleksi Mattsson Mikko Kallio KangUA/KangUA Golf Country 4735 1
4 4 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 5115 0
5 6 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläine LapUA/LapUA Mazda 5948 0
6 3 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Suzuki Alto 7435 0
7 5 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 8511 0

--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np

1 17 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF/LahUA Clio 5414 2
2 15 Tuomala Anton Tuomala Ari JSAST/JSAST Toyota 8871 1
3 18 Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki 11534 0
4 16 Jukka Pumperi Timo Manninen JSAST/AL/AKU-Jkl Opel 12879 0

--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np

1 47 Jari Koivisto Toni Koivisto FoSUA/FoSUA Starlet 3770 4
2 40 Jussi Koski Eero Koski LaihUA/LaihUA Toyota RAV4 5911 3
3 45 Esa Yliniemi Stefan Åstrand FoSUA/UFAK VW Golf 6213 2
4 48 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 6295 1
5 44 Tomi Viitala Juha Heikkilä KvanUA/VaToSUA Toyota RAV4 6533 0
6 49 Jari Ojanperä Riku Rousku NaSU/NaSU Audi 7434 0
7 41 Jarno Laine Pekka Virtanen AAU/LamUA Subaru 1.8 Turbo 8079 0
8 46 Hannu Koivusaari Timo Mäkelä NaSU/NaSU Toyota RAV4 8743 0
9 43 Raimo Vennola Jari Kulmala HeiUA/KangUA BMW 325 9814 0
10 38 Veli-Matti Lundah Riku Bitter AAU/RiiUA Audi Coupe Quattr 12264 0

--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: A

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos np

1 42 Sami Heinonen Timo Leppäkorpi AL-Hki/UFAK Audi 8685 4
2 39 Hannu Lehtimäki Ari Varjonen NaSU/RauUA Audi S3 9342 3
3 27 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä/VetUA H-Print iRAV 9616 3
4 33 Jouko Pakarinen Einari Fyhr KoMoKe/AnkUA VW Golf 9666 2
5 34 Jouko Mattila Rauli Jalonen NaSU/NaSU Audi 11479 2
6 37 Mauno Virtanen Kari Virtanen NaSU/NaSU VW Golf 11647 1
7 30 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA/RiiUA VW Golf 13757 0
8 36 Jouni Heikkilä Heli Immonen AAU/RiiUA Subaru Impreza 13842 0
9 25 Markku Kannisto Juha Sinkkonen KySUA/KySUA Daihatsu Applause 14274 0
10 32 Kauko Ohrankämmen Jari Ohrankämmen AL-Hki/HRCF Hessumobiili Suba 14425 0
11 31 Henry Huovinen Mika Kiikkilä VääUA/VääUA VW Golf 14640 0
12 35 Tommi Koskinen Iiro Rousku NaSU/NaSU Learnpoint golf 15490 0
13 29 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS/JAS Toyota RAV4 16437 0
14 26 Jukka Paloposki Petri Hippeläinen TAUK/TAUK Subaru Impreza 17599 0
15 28 Esa Orava Mika Pulkkinen LopUA/LopUA Impreza Gt 18876 0

--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: SM

Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp

1 47 Jari Koivisto Toni Koivisto FoSUA/FoSUA Starlet 3770 100
2 40 Jussi Koski Eero Koski LaihUA/LaihUA Toyota RAV4 5911 96
3 45 Esa Yliniemi Stefan Åstrand FoSUA/UFAK VW Golf 6213 93
4 48 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 6295 91
5 44 Tomi Viitala Juha Heikkilä KvanUA/VaToSUA Toyota RAV4 6533 90
6 49 Jari Ojanperä Riku Rousku NaSU/NaSU Audi 7434 89
7 41 Jarno Laine Pekka Virtanen AAU/LamUA Subaru 1.8 Turbo 8079 88
8 42 Sami Heinonen Timo Leppäkorpi AL-Hki/UFAK Audi 8685 87
9 46 Hannu Koivusaari Timo Mäkelä NaSU/NaSU Toyota RAV4 8743 86
10 39 Hannu Lehtimäki Ari Varjonen NaSU/RauUA Audi S3 9342 85
11 27 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä/VetUA H-Print iRAV 9616 84
12 33 Jouko Pakarinen Einari Fyhr KoMoKe/AnkUA VW Golf 9666 83
13 43 Raimo Vennola Jari Kulmala HeiUA/KangUA BMW 325 9814 82
14 34 Jouko Mattila Rauli Jalonen NaSU/NaSU Audi 11479 81
15 37 Mauno Virtanen Kari Virtanen NaSU/NaSU VW Golf 11647 80
16 38 Veli-Matti Lundah Riku Bitter AAU/RiiUA Audi Coupe Quattr 12264 79
17 30 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA/RiiUA VW Golf 13757 78
18 36 Jouni Heikkilä Heli Immonen AAU/RiiUA Subaru Impreza 13842 77
19 25 Markku Kannisto Juha Sinkkonen KySUA/KySUA Daihatsu Applause 14274 76
20 32 Kauko Ohrankämmen Jari Ohrankämmen AL-Hki/HRCF Hessumobiili Suba 14425 75
21 31 Henry Huovinen Mika Kiikkilä VääUA/VääUA VW Golf 14640 74
22 35 Tommi Koskinen Iiro Rousku NaSU/NaSU Learnpoint golf 15490 73
23 29 Matti Raunimo Jari Itäkodes JAS/JAS Toyota RAV4 16437 72
24 26 Jukka Paloposki Petri Hippeläinen TAUK/TAUK Subaru Impreza 17599 71
25 28 Esa Orava Mika Pulkkinen LopUA/LopUA Impreza Gt 18876 70

--------------------------------------------------------------------