Lähtöluettelo tiistain 12.8.2014 kilpailuun
Lähtöaika Nro Luokka Kuljettajan nimi Kuljettajan seura Kartanlukijan nimi Kartanlukijan seura Auto
18:34 10 E Mikael Laakso RaisUA Mikke Yrjölä RaisUA TurunTehoauto
18:36 1 E Eija Heino - Sanna Iivonen - Volgswagen Amarok canyon (N1)
18:38 2 E Jari Järvinen - Tuija Järvinen - Renault Clio
18:40 3 E Kristian Lappalainen - Janne Yliheikkilä - Skoda Octavia
18:42 4 E Pasi Säälehto - Markus Harilainen - Seat Leon 1.4TSI
18:44 5 E Kuussaari Markus - Sirkiä Sami - VW Golf
18:46 6 E Oma Winberg HyUA Aku Winberg -
18:48 7 E Juha Kauranne UAU Sanna Kauranne UAU Citroen Saxo
18:50 8 E Jyrki Tusaa - Hannu Hirsivaara - -
18:52 9 E Jukka Johansson Hyua Jyri Rantalainen - VW Passat
19:00 13 C Mika Salo RiiUA Eemi Salo RiiUA Impreza
19:02 14 C Vuorenpää Esko KangUA Laajamäki Päivi KangUA Punto
19:04 15 C Hannu Kamppi Spauk Mika Koski RiiUA Fiesta
19:06 16 C Merja Tikkaoja - Petteri Tikkaoja JAS Skoda
19:08 17 C Hippeläinen Petri - Hippeläinen Niko - Escort
19:10 18 C Tarja Arminen LopUA Kai Arminen LopUA Subaru Justy
19:12 19 C Henri Oksman VMF Antti Nousiainen LahUA Clio
19:24 22 M Mikael Honkala - Joni Halme FoSUA Impreza
19:26 23 M Kari Mäkinen VaToSUA Markus Mäki VaToSUA Toyota RAW 4
19:28 24 M Hannu Halme FoSUA Kalevi Kaija FoSUA HaAS-Suzuki
19:30 25 M Anssi Karppinen TCOF Timo Saarinen KangUA Toyota
19:32 26 M Innala Markku TAUK Heikki Komeri TAUK REMET-Suzuki
19:40 30 B Felin Rolf UFAK Stefan Felin UFAK Subaru Impreza
19:42 31 B Esa Orava LopUa Joni Orava LopUa Subaru
19:44 32 B Marko Mäenpää AAU Rasmus Hakala AAU Toyota Starlet
Lähtöpaikka: Lounasravintola Punapippuri, Yrityspuistontie 2, 05200 Rajamäki
Trailereille on parkkitilaa maalin yhteydessä: Hyvinkään FK-Rata, Hikiäntie 1507, 05820 Hyvinkää.
Kanta-Hämeen AS-sarja 2014 HyUA Sarjakisa 12.8.2014
Moderators: Moderaattori, Moderaattorit
Re: Kanta-Hämeen AS-sarja 2014 HyUA Sarjakisa 12.8.2014
Kanta-Hämeen harjoitusajo HyUA 12.8.2014 tulaika: 12.08.2014 21.40:18
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 9 Jukka Johansson Jyri Rantalainen HyUA/ VW Passat 1868 16
2 10 Mikael Laakso Mikke Yrjölä RaisUA/RaisUA Turun Tehoauto 2143 14
3 7 Juha Kauranne Sanna Kauranne UAU/UAU Citroen Saxo 2175 13
4 2 Jari Järvinen Tuija Järvinen / Renault Clio 3088 12
5 8 Jyrki Tusa Hannu Hirsivaara / 3264 11
6 5 Markus Kuussaari Sami Sirkiä / VW Golf 3653 10
7 4 Pasi Säälehto Markus Harilainen / Seat Leon 1.4 TSI 3918 9
8 6 Oma Winberg Aku Winberg HyUA/ 4124 8
9 3 Kristian Lappalai Janne Yliheikkilä / Skoda Octavia 4742 7
10 1 Eija Heino Sanna Iivonen / Volkswagen Amarok 7699 6
11 Mika Nieminen Terhi Collan / Audi KESK 0 muu syy
kpl: 11 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 19 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF/LahUA Clio 775 16
2 16 Merja Tikkaoja Petteri Tikkaoja /JAS Skoda 1250 14
3 17 Petri Hippeläinen Niko Hippeläinen / Escort 1648 13
4 15 Hannu Kamppi Mika Koski SPAUK/RiiUA Fiesta 1655 12
5 13 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 1814 11
6 14 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 2862 10
7 18 Tarja Arminen Kai Arminen LopUA/LopUA Subaru Justy 4493 9
kpl: 7 ilm: 0 trk: 7 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 25 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 2509 16
2 26 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 2558 14
3 23 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA Toyota RAW4 2635 13
4 24 Hannu Halme Kalevi Kaija FoSUA/FoSUA HaAS-Suzuki 3268 12
kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 32 Marko Mäenpää RAsmus Hakala AAU/AAU Toyota Starlet 2310 16
2 31 Esa Orava Joni Orava LopUA/LopUA Subaru 2817 14
3 30 Rolf Felin Stefan Felin UFAK/UFAK Subaru Impreza 3537 13
kpl: 3 ilm: 0 trk: 3 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 9 Jukka Johansson Jyri Rantalainen HyUA/ VW Passat 1868 16
2 10 Mikael Laakso Mikke Yrjölä RaisUA/RaisUA Turun Tehoauto 2143 14
3 7 Juha Kauranne Sanna Kauranne UAU/UAU Citroen Saxo 2175 13
4 2 Jari Järvinen Tuija Järvinen / Renault Clio 3088 12
5 8 Jyrki Tusa Hannu Hirsivaara / 3264 11
6 5 Markus Kuussaari Sami Sirkiä / VW Golf 3653 10
7 4 Pasi Säälehto Markus Harilainen / Seat Leon 1.4 TSI 3918 9
8 6 Oma Winberg Aku Winberg HyUA/ 4124 8
9 3 Kristian Lappalai Janne Yliheikkilä / Skoda Octavia 4742 7
10 1 Eija Heino Sanna Iivonen / Volkswagen Amarok 7699 6
11 Mika Nieminen Terhi Collan / Audi KESK 0 muu syy
kpl: 11 ilm: 0 trk: 10 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 19 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF/LahUA Clio 775 16
2 16 Merja Tikkaoja Petteri Tikkaoja /JAS Skoda 1250 14
3 17 Petri Hippeläinen Niko Hippeläinen / Escort 1648 13
4 15 Hannu Kamppi Mika Koski SPAUK/RiiUA Fiesta 1655 12
5 13 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 1814 11
6 14 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 2862 10
7 18 Tarja Arminen Kai Arminen LopUA/LopUA Subaru Justy 4493 9
kpl: 7 ilm: 0 trk: 7 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 25 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 2509 16
2 26 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 2558 14
3 23 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA Toyota RAW4 2635 13
4 24 Hannu Halme Kalevi Kaija FoSUA/FoSUA HaAS-Suzuki 3268 12
kpl: 4 ilm: 0 trk: 4 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 32 Marko Mäenpää RAsmus Hakala AAU/AAU Toyota Starlet 2310 16
2 31 Esa Orava Joni Orava LopUA/LopUA Subaru 2817 14
3 30 Rolf Felin Stefan Felin UFAK/UFAK Subaru Impreza 3537 13
kpl: 3 ilm: 0 trk: 3 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0
--------------------------------------------------------------------
Re: Kanta-Hämeen AS-sarja 2014 HyUA Sarjakisa 12.8.2014
Kiitos mukavasta kisasta. Hyvin se meni ensikertalaisilta ratamestareilta. Kiitos Miikka hyvinkääläisten auttamisesta.
Mika
Mika
Re: Kanta-Hämeen AS-sarja 2014 HyUA Sarjakisa 12.8.2014
Kiitokset kisasta!
C-luokassa ainakin tuntui reitti juuri sopivan haastavalta. Pyörimistä jaksoilta 1, 2 ja 3 sis. yhden missatun RT:n YouTubessa.
- Antti
ps. C-luokassa yksi pari taisi ajaa kilpailun ulkopuolella, vaikuttaneeko sarjapistelaskentaan?
C-luokassa ainakin tuntui reitti juuri sopivan haastavalta. Pyörimistä jaksoilta 1, 2 ja 3 sis. yhden missatun RT:n YouTubessa.
- Antti
ps. C-luokassa yksi pari taisi ajaa kilpailun ulkopuolella, vaikuttaneeko sarjapistelaskentaan?
...eiku...
Re: Kanta-Hämeen AS-sarja 2014 HyUA Sarjakisa 12.8.2014
Hippeläisille ei lasketa lopullisia sarjapisteitä.AN wrote:Kiitokset kisasta!ps. C-luokassa yksi pari taisi ajaa kilpailun ulkopuolella, vaikuttaneeko sarjapistelaskentaan?
Itse olen ajellut vuosien varrella eri luokissa, mutta virallinen luokitus on aina ollut C.
Mika