ÖBO-cup III, Pohjanmaan Harkkarisarja, VaaSAS 29.10.2011 Jepua
Lähtö Jepua keskustasta Osuuspankin kerhohuoneelta. Eka lähtijä n. klo 18.00 reitille
E- ja C-luokille siviiliautolla tarkoitettu reitti, kesto on n. tunti ja 3 varttia.
Reitti on ajettu omalla siviiliautolla, elikkä pohjat on hyvässä kunnossa.
C-luokkalaisille hiukan mutkikkaampi reitti ja hiukan muutakin
MAB-luokille sitten kunnon kansallisen tasoinen kisa jossa pohjapanssarit paukkuu mutta auto ei hajoa
Koulutustilaisuus on klo 17.30 kerhohuoneella, jossa käydään läpi hevosenkengät ja muut uudet asiat.
Omia emittejä ei tarvitse tuoda, käytämme seuran omia, joka helpottaa tuloslaskentaa
Kaikki osallistujat palkitaan
Kaikki mukaan harrastamaan hienoa lajia!!
Terveisin ratamestarit
Puh. 0400-582104
Ilmoittautuminen viimeistään 26.10.2011 klo 19.59
Pohjanmaan harkkarisarjan viimeinen osakilpailu 29.10.2011
Moderators: Moderaattori, Moderaattorit
-
- Posts: 53
- Joined: Thu Oct 04, 2007 6:15 pm
- Location: Härmä
...ja kyllä on komia lähtölista harkkariin!
Järjestäjät kiittää jo tässävaiheessa "osanotosta". Karttoja on tehty senverran, että vielä mattimyöhäisetkin voi jälki-ilmoittautua kisaan.
http://www.poutsi.net/Kuvat/Jepua_lahtoluettelo.xls
Terveisin apupoika Antero
Järjestäjät kiittää jo tässävaiheessa "osanotosta". Karttoja on tehty senverran, että vielä mattimyöhäisetkin voi jälki-ilmoittautua kisaan.
http://www.poutsi.net/Kuvat/Jepua_lahtoluettelo.xls
Terveisin apupoika Antero
Ratamestarin Hippo juottoasemalla ja muutama tunnelmakuva
kilpailukeskukselta ja yön pimeydestä (apupoika Anterolla olis vähän
petraamista yökuvauksessa).
http://avipics.nettigalleria.fi
..kuvat gallerian kakkoslehdellä, diaesitys ja resoluutio 1024 x 1024
Apupoika Antero kiittää ja kumartaa kaikkia rientoihin osallistuneita!
kilpailukeskukselta ja yön pimeydestä (apupoika Anterolla olis vähän
petraamista yökuvauksessa).
http://avipics.nettigalleria.fi
..kuvat gallerian kakkoslehdellä, diaesitys ja resoluutio 1024 x 1024
Apupoika Antero kiittää ja kumartaa kaikkia rientoihin osallistuneita!
kisan tulokset
Terve Kaikille
Kiitokset tekijöiden puolesta osallistujille, toivottavasti rata oli hintansa väärtti.
kiitokset myös talkoo porukalle ja apupojille. Erikois kiitos menee Sepolle tuloslaskentaan
HUOM! Ensi sunnuntaina kisataan harkkarin merkeissä Lapualla http://www.poutsi.net/
ÖBO-CUP 29.10.11 VaaSAS
TULOSLUETTELO
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
E 17 1 Toni Åbacka Eino Två IS Söderby IS Söderby 2631
E 4 2 Markus Holm Jonas Wiik 2658
E 12 3 Jari-Pekka Karjanlahti Josefina Karjanlahti Kurikan ua 3553
E 10 4 Jörgen Åbacka Folke Åbacka IS Söderby IS Söderby 4631
E 16 5 Jukka Kinnari Joni Kinnari Jurvan UA Jurvan UA 5279
E 9 6 Miikka Mäkelä Asko Mäkelä AL Ilmajoki AL Ilmajoki 5694
E 13 7 Robert Wiik Daniel Wiik OK Botnia OK Botnia 6433
E 14 8 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUa LapUa 6812
E 6 9 Ida Dahlbacka André Haga 7598
E 7 10 Alexander Holmström Jonas Rönnqvist NNSB 10687
E 8 11 Martin Björkroth Jukka Nikkanen NNSB NNSB 11498
E 5 12 Robin Björkroth Torbjörn Rönnqvist NNSB 13590
E 3 13 Karlsson Grankull 1159 Keskeytys
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
C 21 1 Nina Gleisner Robert Häggblom Team Nafta Power Team Nafta Power 1755
C 25 2 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä VetU 2255
C 31 3 Andreas Åbacka Tommy Åbacka IS Söderby IS Söderby 2377
C 34 4 Juntunen Teemu Niko Viljanen LapUA 2377
C 35 5 Ringo Lindren Joona Lindgren KvanUA 2405
C 20 6 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA EPUA 3012
C 33 7 Tor Holm Sebastian Holm NNSB NNSB 3091
C 30 8 Mats Stubb Tommy Joensuu 3324
C 32 9 Mats Lövsund Johan Lövsund BNRF BNRF 3325
C 23 10 Kenneth Wärnman Erica Wärnman IS Söderby IS Söderby 4212
C 22 11 Ida Furunäs Yvonne Häggblom 4609
C 26 12 Fredik Haggström Andreas Hagström 5347
C 29 13 Annelie Haka Tomas Glasberg 5832
C 27 14 Sebastian Björklund Johan Wiklund Forsby Dream Team Forsby Dream Team 6446
C 24 15 petri ylijoki jukka jääskeläinen lapua lapua 9025
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
B 52 1 Alakoskela Mika Lehtiniemi Esko LapUA Kurikan UA 5549
B 53 2 Poutanen Risto Hakola Marko KurikanUA LapUA 8685
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
MA 47 1 Teemu Hangasmaa Lasse Pajala LapUA LapUA 3122
MA 51 2 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA LapUA 3176
MA 50 3 Jussi Koski Eero Koski LaihUA LaihUA 3948
MA 48 4 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä AL-Härmä 5083
MA 49 5 Kurunsaari Reijo Välkkilä Markku LapuanUA Lapuan UA 7775
Kiitokset tekijöiden puolesta osallistujille, toivottavasti rata oli hintansa väärtti.
kiitokset myös talkoo porukalle ja apupojille. Erikois kiitos menee Sepolle tuloslaskentaan
HUOM! Ensi sunnuntaina kisataan harkkarin merkeissä Lapualla http://www.poutsi.net/
ÖBO-CUP 29.10.11 VaaSAS
TULOSLUETTELO
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
E 17 1 Toni Åbacka Eino Två IS Söderby IS Söderby 2631
E 4 2 Markus Holm Jonas Wiik 2658
E 12 3 Jari-Pekka Karjanlahti Josefina Karjanlahti Kurikan ua 3553
E 10 4 Jörgen Åbacka Folke Åbacka IS Söderby IS Söderby 4631
E 16 5 Jukka Kinnari Joni Kinnari Jurvan UA Jurvan UA 5279
E 9 6 Miikka Mäkelä Asko Mäkelä AL Ilmajoki AL Ilmajoki 5694
E 13 7 Robert Wiik Daniel Wiik OK Botnia OK Botnia 6433
E 14 8 Tiina Uurinmäki Minna Yli-Rantala LapUa LapUa 6812
E 6 9 Ida Dahlbacka André Haga 7598
E 7 10 Alexander Holmström Jonas Rönnqvist NNSB 10687
E 8 11 Martin Björkroth Jukka Nikkanen NNSB NNSB 11498
E 5 12 Robin Björkroth Torbjörn Rönnqvist NNSB 13590
E 3 13 Karlsson Grankull 1159 Keskeytys
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
C 21 1 Nina Gleisner Robert Häggblom Team Nafta Power Team Nafta Power 1755
C 25 2 Vihtori Syynimaa Jani Leppäniemi AL-Härmä VetU 2255
C 31 3 Andreas Åbacka Tommy Åbacka IS Söderby IS Söderby 2377
C 34 4 Juntunen Teemu Niko Viljanen LapUA 2377
C 35 5 Ringo Lindren Joona Lindgren KvanUA 2405
C 20 6 Mika Koivuniemi Mikko Törvi EPUA EPUA 3012
C 33 7 Tor Holm Sebastian Holm NNSB NNSB 3091
C 30 8 Mats Stubb Tommy Joensuu 3324
C 32 9 Mats Lövsund Johan Lövsund BNRF BNRF 3325
C 23 10 Kenneth Wärnman Erica Wärnman IS Söderby IS Söderby 4212
C 22 11 Ida Furunäs Yvonne Häggblom 4609
C 26 12 Fredik Haggström Andreas Hagström 5347
C 29 13 Annelie Haka Tomas Glasberg 5832
C 27 14 Sebastian Björklund Johan Wiklund Forsby Dream Team Forsby Dream Team 6446
C 24 15 petri ylijoki jukka jääskeläinen lapua lapua 9025
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
B 52 1 Alakoskela Mika Lehtiniemi Esko LapUA Kurikan UA 5549
B 53 2 Poutanen Risto Hakola Marko KurikanUA LapUA 8685
luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija Kuljettajaseura Kartanlukijaseura Yht
MA 47 1 Teemu Hangasmaa Lasse Pajala LapUA LapUA 3122
MA 51 2 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen LapUA LapUA 3176
MA 50 3 Jussi Koski Eero Koski LaihUA LaihUA 3948
MA 48 4 Ilpo Ekola Sami Ekola AL-Härmä AL-Härmä 5083
MA 49 5 Kurunsaari Reijo Välkkilä Markku LapuanUA Lapuan UA 7775