EPUA:n AS minisarja

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Moderators: Moderaattori, Moderaattorit

Post Reply
SuMuAS
Posts: 4
Joined: Sat Oct 19, 2019 11:16 am

EPUA:n AS minisarja

Post by SuMuAS »

Etelä-Pohjanmaan Urheiluautoilijat järjestää Seinäjoen seudulla yhteensä kolme harjoitusajoa sisältävän minisarjan tässä kesän ja syksyn aikana. Kaksi näistä harjoitusajoista on varmistettu seuraaville lauantai päiville: 11.7 ja 25.7. Kolmannen osalta päivämäärä siirtyy jo ilmoitetusta myöhemmälle syksyyn ja sen päivämäärä ilmoitellaan sitten myöhemmin.

Ensimmäisen EPUA AS harkkarin ilmoittautuminen on auki osoitteessa: http://autosuunnistus.fi/index.php/alue-2

Lähtöpaikkana toimii Cafe Mondeo osoitteessa Herralankatu 41, 60320 Seinäjoki.
Ensimmäiset kilpailijat lähtevät reitille noin klo 15 alkaen.
Harjoitusajo on pituudeltaan seuraavanlainen: E-luokka n. 76 min ja CMAB-luokat n. 96 min.
CMAB-luokille tarjolla heppäkenkää, pyyhekumitettuja kuvia ja mahdollisesti myös EPUAlaisia metkuja.
Aloittelijoille tarjolla tarpeen niin vaatiessa myös opastusta.

Lisäohjeet liittyen mahdollisiin poikkeuksellisiin järjestelyihin ilmoitellaan myöhemmin lähtöluettelon yhteydessä.

SuMuAS
Posts: 4
Joined: Sat Oct 19, 2019 11:16 am

Re: EPUA:n AS minisarja

Post by SuMuAS »

EPUA AS 1/3 11.07.2020 -harjoitusajon lähtöluettelo:


Lähtöpaikkana toimii: Cafe Mondeo, Herralankatu 41, 60320 Seinäjoki
Jälki-ilmoittautumiset työkuvioiden takia ainoastaan tekstiviestillä tai whatsappilla numeroon 0400 624736
Varatkaa tasaraha joukkoon (Osallistumismaksu 20e)


Numero Luokka Lähtöaika Kuljettaja/Kartanlukija Seura Auto
14 E 15:00
15 E 15:02
16 E 15:04
17 E 15:06
18 C 15:08
19 C 15:10
20 C 15:12 Erica Wärnman/Kenneth Wärnman NNSB RAV4
21 C 15:14 Joni Auvinen/ Tommi Lepistö LapUA Polski
22 C 15:16 Juha Näykki/Janne Näykki LapUA Opel Corsa
23 C 15:18 Marko Ristolainen/Kai Ristolainen AlavUA Opel
24 C 15:20 Ville Saari/Matti Similä LaihUA Corolla
25 C 15:22 Teemu Puro/Aleksi Hirvilampi ÄhtUA Yaris
26 C 15:24 Timo Karjanlahti/Jari-Pekka Karjanlahti EPUA/KurikanUA Nissan
27 MAB 15:26
28 MAB 15:28
29 MA 15:30 Ei tiedä vielä/Esa Similä LaihUA Subaru
30 MA 15:32 Anita Heino/Pasi Winberg HyUA Winhaan RAV
31 MA 15:34 Jukka Viljanen/Jaakko Viljanen LapUA PopeRak 4-motion
32 MA 15:36 Timo Ristolainen/Aimo Haikonen MikUA Suzuki
33 B 15:38 Petri Ylijoki/Jukka Jääskeläinen LapUA Mazda
34 B 15:40 Kai Kamila/Jukka Kinnari LaihUA/Jurvan UA Justy
35 B 15:42 Riku Vatjus/Timo Manninen AL-Oulu/AL/AKU-Jkl Vitara
36 B 15:44 Markku Välkkilä/Juha Ristikangas LapUA Toyota
37 B 15:46 Ilpo Puupponen/Risto Valkonen LMM Toyota
38 B 15:48 Kaija Malkakorpi/Arto Malkakorpi AL-Härmä Suzuki
39 B 15:50 Mikko Rintamäki/Arto Mattila JSAST/VaToSUA RAV4
40 B 15:52 Mika Koivuniemi/Mikko Törvi EPUA Toyota
41 B 15:54 Nina Gleisner – Häggblom/Robert Häggblom NNSB Suzuki
42 B 15:56 Jari Valtaala/Immo Mörönen AlavUA STARBA
43 B 15:58
44 MAB 16:00
45 MAB 16:02

SuMuAS
Posts: 4
Joined: Sat Oct 19, 2019 11:16 am

Re: EPUA:n AS minisarja

Post by SuMuAS »

EPUA AS 1/3 11.7.2020
Tulokset
Luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija AT RT Muut Yht. EPUA AS Sarjapiste

C 22 1 Juha Näykki Janne Näykki 1561 600 0 2161 60
C 21 2 Joni Auvinen Tommi Lepistö 1101 2400 0 3501 58
C 25 3 Teemu Puro Aleksi Hirvilampi 1527 2400 0 3927 57
C 26 4 Timo Karjanlahti Jari-Pekka Karjanlahti 1241 3000 0 4241 56
C 19 5 Pekka Puska Petri Puska 1491 3000 0 4491 55
C 18 6 Marika Holm Tor Holm 1591 3000 600 5191 54
C 23 7 Marko Ristolainen Kai Ristolainen 2385 3600 0 5985 53
C 24 8 Ville Saari Matti Similä 1208 4800 0 6008 52
C 20 9 Erica Wärnman Kenneth Wärnman 2146 4200 0 6346 51

Luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija AT RT Muut Yht. EPUA AS Sarjapiste

MA 31 1 Jukka Viljanen Jaakko Viljanen 100 1800 0 1900 60
MA 32 2 Kyösti Laukkanen Aimo Haikonen 822 3000 0 3822 58
MA 29 3 Mika Alakoskela Esa Similä 979 3600 0 4579 57
MA 30 4 Anita Heino Pasi Winberg 576 5400 0 5976 56

Luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija AT RT Muut Yht. EPUA AS Sarjapiste

B 34 1 Kai Kamila Jukka Kinnari 1025 1200 0 2225 60
B 41 2 Nina Gleisner-Häggblom Robert Häggblom 1454 1200 0 2654 58
B 40 3 Mika Koivuniemi Mikko Törvi 891 1800 0 2691 57
B 42 4 Jari Valtaala Immo Mörönen 929 1800 0 2729 56
B 39 5 Mikko Rintamäki Arto Mattila 945 1800 0 2745 55
B 36 6 Markku Välkkilä Juha Ristikangas 560 3000 0 3560 54
B 37 7 Ilpo Puupponen Risto Valkonen 746 3600 0 4346 53
B 35 8 Riku Vatjus Timo Manninen 1418 3000 0 4418 52
B 38 9 Kaija Malkakorpi Arto Malkakorpi 1372 3600 600 5572 51
B 33 10 Petri Ylijoki Jukka Jääskeläinen 2196 3600 0 5796 50


Luokka Numero Sijoitus Kuljettaja Kartanlukija AT RT Muut Yht. EPUA AS Sarjapiste

E 14 1 Pasi Jaatinen Pekka Jaatinen 448 0 0 448 60
E 15 2 Timo Tuomi Tiina Tuomi 2250 6600 0 8850 58

Post Reply