Turengin harkkari 5.6.2018

Ennakkotietoa kilpailuista, tuloslinkkejä ja kisojen jälkipuintia.

Valvojat: Moderaattori, Moderaattorit

jap
Viestit: 70
Liittynyt: Ma Elo 27, 2007 5:45 pm
Paikkakunta: Janakkala

Turengin harkkari 5.6.2018

ViestiKirjoittaja jap » Su Kesä 03, 2018 8:49 pm

Kanta-Hämeen AS-sarja Turenki TAUK 5.6.2018
Lähtö / maali: Hannu Kivistö Painotie 15 14200 Turenki (Sähkö-Jore kyltti hallin päädyssä)

Kilpailu ajetaan Janakkalan alueella.

Erikoiskarttamerkki x= krepattu puu

Ilmoitathan etukäteen, jos tarvitsette aloittelijakoulutusta 0404510328. Mieluusti ajoissa.



Lähtöluettelo
luokka nro l-aika kuski-kartturi seurat auto
E 4 18.36 - /
E 5 18.38 - /
E 6 18.40 - /
E 7 18.42 Teemu Lehtinen - Jussi Kokko / Subaru
E 8 18.44 Valtteri Mäkelä - Mikko Winsten / Suzuki Jimny
E 9 18.46 Riina Rautiainen - Roope rautiainen LopenUA/LopenUA Opel Astra
E 10 18.48 Vesa Härkönen - Vanessa Härkönen / Honda Civic
E 11 18.50 Timo Mannila - Timo Pekurinen / Nissan
C 12 18.54 - /
C 13 18.56 Hannu Kamppi - Ropert Kamppi Spauk/ Kampin tilan Fiesta
C 14 18.58 Jarkko Laurila - Jarno Sairiala LopUA/ Volvo
C 15 19.00 Harri Kivimäki - Jani Joensuu /TamUA Mitsubishi Colt
C 16 19.02 Tuija Järvinen - Jari Jarvineno / Fiat Punto
C 17 19.04 Jukka Toivonen - Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf
C 18 19.06 Stefan Strand - Kristian Lappalainen / Nissan
C 19 19.08 Kai Arminen - Tarja Arminen LopUa/LopUa Vesivek Impreza
C 20 19.10 Esko Vuorenpää - Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto
C 21 19.12 Henna Erämaja - Antti Erämaja /
C 22 19.14 Janne Haaparanta - Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106
C 23 19.16 Arvo Etelä - Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat
C 24 19.18 Kari Maunula - Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Subaru Justy
M 25 19.30 Konsta Karppinen - Anssi Karppinen /TCOF Toyota
M 26 19.32 Markku Jalava - Esa Orava LopUA/LopUA Impreza
M 27 19.34 Timo Ristolainen - Aimo Haikonen / Subaru
M 28 19.36 Mari Heikkilä - Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf
M 29 19.38 Jari Koivisto - Jukka Lahtinen FoSUA/Al-Lohja Starlet
M 30 19.40 Heikki Lehtonen - Niko Hippeläinen VaToSUA/- Lancer 4wd
M 31 19.42 Matti Raunimo - Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4
M 32 19.44 Hannu Pusa - Jari Kulmala TCOF/KangUA BMW
M 33 19.46 Miikka Mäenpää - Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet
M 34 19.48 Henri Oksman - Antti Nousiainen VMF/LahUA
M 35 19.50 Olli Riiho - Markus Riiho RiiUA/RiiUA VW Golf
M 36 19.52 Hintikka Kari - Halme Joni FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza
B 37 19.54 - /
B 38 19.56 - /
B 39 19.58 - /
B 40 20.00 Raul Kotajärvi - Jarno Kotajärvi AL-Oulu/AL-Kuop Onni Corsa
B 41 20.02 Egil Sundberg - Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru
B 42 20.04 Jani Muhli - Antti Niemelä HyUA/HyUA Suzuki
B 43 20.06 Rolf Felin - Stefan Felin UFAK/UFAK Subaru Impreza
B 44 20.08 Hannu Putila - Risto Suomela SaloUa/SaloUa Subaru
B 45 20.10 Ari Karjalainen - Mika Pulkkinen AAU/LopUa Toyota
B 46 20.12 Ari Halmela - Esa Halmela UAU/AL-Lahti Toyota Tercel 4
B 47 20.14 Anita Heino - Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki
B 48 20.16 Aleksi Mattsson - Mikko Kallio KangasalanUA/Ka VW Golf
B 49 20.18 Mika Salo - Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza

jap
Viestit: 70
Liittynyt: Ma Elo 27, 2007 5:45 pm
Paikkakunta: Janakkala

Re: Turengin harkkari 5.6.2018

ViestiKirjoittaja jap » Ti Kesä 05, 2018 10:15 pm

K-H AS-sarja Turenki TAUK 5.6.2018


LUOKITTAIN TULOKSET luokka: E
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 7 Teemu Lehtinen Jussi Kokko / Subaru 1558 16
2 11 Timo Mannila Timo Pekurinen / Nissan 2396 14
3 9 Riina Rautiainen Roope rautiainen LopenUA/LopenUA Opel Astra 4185 13
4 10 Vesa Härkönen Vanessa Härkönen / Honda Civic 5112 12
5 8 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten / Suzuki Jimny 5496 11
kpl: 5 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: C
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 21 Henna Erämaja Antti Erämaja / 38 16
2 22 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106 96 14
3 15 Harri Kivimäki Jani Joensuu /TamUA Mitsubishi Colt 336 13
4 23 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat 994 12
5 16 Tuija Järvinen Jari Jarvineno / Fiat Punto 1057 11
6 24 Kari Maunula Mika Yli-Marttila LopUA/LopUA Subaru Justy 1084 10
7 17 Jukka Toivonen Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf 1327 9
8 20 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 1497 8
9 14 Jarkko Laurila Jarno Sairiala LopUA/ Volvo 1819 7
10 13 Hannu Kamppi Ropert Kamppi Spauk/ Kampin tilan Fies 2751 6
11 19 Kai Arminen Tarja Arminen LopUa/LopUa Vesivek Impreza 2807 5
12 18 Stefan Strand Kristian Lappalaine / Nissan 3967 4
kpl: 12 ilm: 0 trk: 12 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: M
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 32 Hannu Pusa Jari Kulmala TCOF/KangUA BMW 777 16
2 31 Matti Raunimo Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4 871 14
3 34 Henri Oksman Antti Nousiainen VMF/LahUA 1014 13
4 36 Hintikka Kari Halme Joni FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza 1106 12
5 29 Jari Koivisto Jukka Lahtinen FoSUA/Al-Lohja Starlet 1267 11
6 35 Olli Riiho Markus Riiho RiiUA/RiiUA VW Golf 1485 10
7 33 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 2180 9
8 25 Konsta Karppinen Anssi Karppinen /TCOF Toyota 2195 8
9 30 Heikki Lehtonen Niko Hippeläinen VaToSUA/- Lancer 4wd 2633 7
10 27 Timo Ristolainen Aimo Haikonen / Subaru 4896 6
11 28 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf 5655 5
26 Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza KESK 0
kpl: 12 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN TULOKSET luokka: B
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp syy
1 42 Jani Muhli Antti Niemelä HyUA/HyUA Suzuki 1180 16
2 45 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUa Toyota 1333 14
3 49 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 1651 13
4 43 Rolf Felin Stefan Felin UFAK/UFAK Subaru Impreza 2940 12
5 40 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi AL-Oulu/AL-Kuopio Onni Corsa 2963 11
6 41 Egil Sundberg Bengt Ölander UFAK/UFAK Subaru 2977 10
7 44 Hannu Putila Risto Suomela SaloUa/SaloUa Subaru 3473 9
8 46 Ari Halmela Esa Halmela UAU/AL-Lahti Toyota Tercel 4WD 5577 8
48 Aleksi Mattsson Mikko Kallio KangasalanUA/Kang VW Golf KESK 0 auto rikki
47 Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki PER 0
kpl: 10 ilm: 0 trk: 8 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 1 auki: 0

jap
Viestit: 70
Liittynyt: Ma Elo 27, 2007 5:45 pm
Paikkakunta: Janakkala

Re: Turengin harkkari 5.6.2018

ViestiKirjoittaja jap » Ti Kesä 05, 2018 10:20 pm

K-H AS-sarja Turenki TAUK 5.6.2018



LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E tulokset
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 7 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -263 +0 -95 358 1200 +0 1558
2 11 Timo Mannila Timo Pekurinen -371 -50 -175 596 1800 +0 2396
3 9 Riina Rautiainen Roope rautiainen -871 -470 -444 1785 2400 +0 4185
4 10 Vesa Härkönen Vanessa Härkönen -1422-1280 -610 3312 1800 +0 5112
5 8 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -1180-1046-270 2496 3000 +0 5496
kpl: 5 ilm: 0 trk: 5 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C tulokset
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 21 Henna Erämaja Antti Erämaja -3 +0 -35 38 +0 +0 38
2 22 Janne Haaparanta Jussi Pasanen -96 +0 +0 96 +0 +0 96
3 15 Harri Kivimäki Jani Joensuu -44 +237 -55 336 +0 +0 336
4 23 Arvo Etelä Jukka Pehkonen -419 -165 -410 994 +0 +0 994
5 16 Tuija Järvinen Jari Jarvineno -304 +0 -153 457 600 +0 1057
6 24 Kari Maunula Mika Yli-Marttila -495 -179 -410 1084 +0 +0 1084
7 17 Jukka Toivonen Lauri Heikkilä -387 -105 -235 727 600 +0 1327
8 20 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki -187 +0 -110 297 1200 +0 1497
9 14 Jarkko Laurila Jarno Sairiala -567 -342 -310 1219 600 +0 1819
10 13 Hannu Kamppi Ropert Kamppi -463 -128 -360 951 1800 +0 2751
11 19 Kai Arminen Tarja Arminen -532 -20 -455 1007 1800 +0 2807
12 18 Stefan Strand Kristian Lappalaine -367 +0 +0 367 3600 +0 3967
kpl: 12 ilm: 0 trk: 12 hyl/sulj: 0 kesk: 0 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M tulokset
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 32 Hannu Pusa Jari Kulmala -306 -43 -428 +0 777 +0 +0 777
2 31 Matti Raunimo Jari Itäkodes -366 -110 -395 +0 871 +0 +0 871
3 34 Henri Oksman Antti Nousiainen -38 -55 -321 +0 414 600 +0 1014
4 36 Hintikka Kari Halme Joni -191 -41 -274 +0 506 600 +0 1106
5 29 Jari Koivisto Jukka Lahtinen -340 -41 -286 +0 667 600 +0 1267
6 35 Olli Riiho Markus Riiho -278 -53 -554 +0 885 600 +0 1485
7 33 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää -826 -175 -579 +0 1580 600 +0 2180
8 25 Konsta Karppinen Anssi Karppinen -1380 -133 -682 +0 2195 +0 +0 2195
9 30 Heikki Lehtonen Niko Hippeläinen -979 -350 -704 +0 2033 600 +0 2633
10 27 Timo Ristolainen Aimo Haikonen -639 -45 -612 +0 1296 3600 +0 4896
11 28 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen -771 -180 -1104 +0 2055 3600 +0 5655
26 Markku Jalava Esa Orava +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 KESK
kpl: 12 ilm: 0 trk: 11 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 0 auki: 0

LUOKITTAIN ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B tulokset
Sij Nro Kuljettaja Kartanlukija JAT1 JAT2 JAT3 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 42 Jani Muhli Antti Niemelä -680 -81 -419 +0 1180 +0 +0 1180
2 45 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen -638 -154 -541 +0 1333 +0 +0 1333
3 49 Mika Salo Eemi Salo -462 +6 -583 +0 1051 600 +0 1651
4 43 Rolf Felin Stefan Felin -458 -113 -569 +0 1140 1800 +0 2940
5 40 Raul Kotajärvi Jarno Kotajärvi -1844 -173 -946 +0 2963 +0 +0 2963
6 41 Egil Sundberg Bengt Ölander -872 -273 -632 +0 1777 1200 +0 2977
7 44 Hannu Putila Risto Suomela -754 -213 -706 +0 1673 1800 +0 3473
8 46 Ari Halmela Esa Halmela -1132 -219 -626 +0 1977 3600 +0 5577
48 Aleksi Mattsson Mikko Kallio +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 KESK
47 Anita Heino Pasi Winberg +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
kpl: 10 ilm: 0 trk: 8 hyl/sulj: 0 kesk: 1 per: 1 auki: 0